Další ročník soutěže O Gondorský semenáček! Zapojíte se?

Červen 2016

Klauzurní práce

30. června 2016 v 8:00 | Polly |  Naše obrázky
Klauzurní práce... už název vypovídá, že se jedná o něco vážnějšího, sofistikovanějšího... (Cha, cha) Je to jakési zakončení našeho studia výtvarné výchovy na střední škole. Za úkol jsme měli vytvořit nějaké své umělecké dílko, které by naši výuku historie umění symbolicky zakončilo, něco s hlubokou myšlenkou. Pokud možno, aby to nějak souviselo s uměním.
A jak už to tak u mých větších projektů bývá, absoutně jsem nevěděla, co s tím. Až vzniklo tohle. A proč to dávám sem na blog? Uvidíte sami. Je tu totiž jakási spojitost s Pánem Prstenů, alespoň s jeho filmovou verzí...

(Dávám to sem ve stejném znění jako byla moje teoretická část, kterou jsem odevzdávala ve škole. Akorát nastalo pár změn v popiscích obrázků.)

A ještě vám oznamujeme jednu důležitou věc. Nejenom, že chceme všem školou povinným popřát krásný začátek prázdnin (i když někteří si prázniny užívají už déle, že Finrode? ;-)), ale tímto dnem také mittalmar najíždí na prázdninový režim. Jelikož žijeme bohatým prázdninovým životem a věříme, že mnozí z vás také, do konce srpna u nás budou vycházet články jednou za čtři dny (doteď to bylo jednou za tři dny). Ale nebojte, ono to stejně rychle uteče...


Rozhovor s Fallon

27. června 2016 v 8:00 | Irith, Polly, Fallon, Aho |  Rozhovory
Konečně se nám vyklubal do vydatelné podoby v pořadí už druhý rozhovor!
A na koho jsme si počíhaly tentokrát? Přece na představitelku Lúthien, jedné z hlavních postav letošního vystoupení Falešného Společenstva, na Fallon.
Jeho natáčení probíhalo v neděli na Oslavě zničení Prstenu, tedy přímo uprostřed Středozemského dění. Omlouváme se za kvalitu (snad nejhorší ze všech dosud nahraných). Abychom osvětlili nahrávací podmínky. Měli jsme nahrávat v pátek večer. To nevyšlo z důvodu Falloniny návštěvy restaurace a naší unavenosti po náročném dni. Další termín nastaven na neděli ráno. Na sedm, tuším, hodin. Tentokrát to ztroskotalo na mé (Irithiině) paměti. Ano, Polly mi sice připomínala, že máme do té školy dorazit dřív, ale já její slova odmávla s tím, že já si nic takového nepamatuji a že si to určitě plete. Nepletla. V nějaké půl desáté nás přivítala poněkud rozladěná Fallon a zalezli jsme si do jediné relativně tiché místnosti - jídelní místnosti. Spalo tam asi pět lidí a bylo tam hodně jídla. Opravdu hodně. Takže byl rozhovor rušen jednak ranními jedlíky ale hlavně jakýmsi probuzencem, který měl velkou zálibu v hlasitém zívání, přecházení a protahování. Neurvalec jeden. Aho pak sice ještě měl jakési zoufalé snahy o znovunahrání (připomeňme si, že Fallon je ze Znojma a má přibližně měsíční děťátko) ale ty vyšly naprázdno a rozhovor uslyšíte v původním znění. Alespoň bude takový autentický.


Osudová chyba - audioverze

24. června 2016 v 12:00 | Irith, Polly, Pomněnka, Šárka, Třezalka |  Audiopovídky
Znovu po nějaké době přišla na řadu nahraná povídka.

Nezapomenout

21. června 2016 v 18:00 | Tani |  Jednorázové povídky
V pořadí druhá melancholická povídka od Tani, vracející se tentokrát do Frodova dětství. Povídka sama o sobě přímo neobsahuje nic horšího než roztrhnuté kalhoty, přesto o ní Aredhel po autorském čtení na hobití oslavě prohlásila, že je to nejsmutnější povídka, jakou kdy slyšela. Jak to Tani dokázala a v čem se skrývá smutné tajemství tohoto příběhu se dočtete níže.

Středozemská sbírka - Irith

18. června 2016 v 7:44 | Irith |  Středozemská sbírka
Je tomu pár týdnů, co Jíťa na svém blogu Ernil-i-pherianath vyhlásila výzvu, nazvanou Moje tolkienovská sbírka. Samozřejmě jsme si něco takového ani my nemohli nechat ujít a tak se s vámi v příštích týdnech podělíme o fotografie a popisky našich vlastních "pokladů". Jako první vám svou sbírku představí a důkladně popíše Irith.

Pět růžových kvítků

15. června 2016 v 7:43 | Irith |  Jednorázové povídky
Moje snad první povídka, u které byl první název a až pak příběh. Je to dosti romantické, ale i dost smutné... takové jarní, možná.
Ke vzniku této povídky se váže dosti vtipná historka, aneb konverzace já a Pomněnka v praxi.
Já: "Pomněnko, budu psát povídku o Samovi a Růže. Bude šťastná, ale bude končit Růžinou smrtí."
Pomněnka: "Smrtí? Ty Sama fakt nemáš ráda, viď?! Nejdřív ho opiješ, pak mu zabiješ Růžu..."
Já: "Pomněnko, každý jednou umře... A ona umře potom, co prožije dlouhý, šťastný život a bude mít třináct dětí."
Pomněnka : "Třináct dětí?! To tedy doufám že se o ty chudáčky malé někdo postaral, když pak přišli o oba rodiče, jak Sam po Růžině smrti odjel za moře."
Já: "Pomněnko, nejmladšímu z jejich dětí bylo v té době čtyřicet..."

Nu tož. Užijte si povídku!

Ve znamení Gluma

12. června 2016 v 14:34 | Polly |  Tolkienovské postřehy
Dnes má většina našich postřehů jakousi spojitost s Miláškem. A když už ne přìmo, tak alespoň s jedním z jeho nositelů. Ale je fakt, že elfové se narvou všude!


Kozkův tajný deníček

9. června 2016 v 6:11 | Irith, Polly |  Výplody chorých myslí
Od Blonďatého překupníka uplynul už rok a dlouho jsme nezveřejnili žádný pořádný "Výplod choré mysli". Ale to se brzy změní (ale jen pro ty, kdo najdou odvahu číst dál).
Možná znáte poněkud rozšířené Tajné deníky . My je samozřejmě známe také a... jako... víte co, že jo... Některé pasáže jsou doopravdy vtipné, ale jinak... Takže jsme se my, trhlí hobiti, rozhodli sepsat vlastní deníky. Ovšem ve stylu Samových trablí a Aurewen. Takže, pokud máte rádi Legolase, elfy, vážnou literaturu a zdravý rozum, raději tento článek přeskočte.
První deník, který jsme se rozhodly zveřejnit (a také první sepsaný) je právě Legolasův - Kozkův. Psaly jsme ho tak tři měsíce, což je docela dobrá bilance (teď to je +- půl roku). Ještě máme sepsaný deníček Aragorna, Smíška a Pipina. Ovšem kdy ty zveřejníme záleží jen a jen na okolnostech a počtu článků.
Ještě dodáme, že je to psáno podle filmu, podle Společenstva Prstenu.
Pokud jste si doopravdy jistí, že jste už dali sbohem všem svým šedým buňkám mozkovým a vážnému pojetí Tolkienova díla, vítáme vás u prvního Deníčku.Já obrazem

7. června 2016 v 2:54 | Irith, Polly, Pomněnka a Tani |  Já obrazem
Když Mittalmar v březnu Tani nominovala, aby se zapojil do této výzvy, ještě netušila, že v době, kdy se náš blog dostane k jejímu splnění, bude už sama jeho součástí. :-) Pro ty, kdo by snad tuto blogovou výzvu ještě neznali menší představení. Autorkou projektu je Monica Otmili a pravidla jsou jednoduchá - vytvořit fotografii věcí, o kterých si myslíme, že nás nejlépe charakterizují, ideálně mex. 8 položek a popsat, proč jsme je zvolili. Takže...Já obrazem od Irith, Polly, Pomněnky a (podruhé) Tani. Nominovat budeme opět veškeré blogové osazenstvo - kdo máte chuť, zapojte se a potom nám dejte vědět, hobiti jsou zvědaví a moc rádi se podívají. :-)

Napůl ztracená

3. června 2016 v 20:35 | Tani |  Jednorázové povídky
První povídka od Tani, v hlavní roli není nikdo jiný než Frodo. Což bude ostatně u Taniných povídek tak trochu pravidlem... alespoň to krásně vyváží Irithiino zaměření na Smíška s Pipem.
Příběh je... no uvidíte. Existují jisté příběhy, které jsou tak trochu ztracené. Ao budoucnosti to platí také.