Únor 2016

Láska chutná po jablkách - 2. kapitola

28. února 2016 v 6:00 | Irith |  Láska chutná po jablkách - komplet
Kapitola druhá. Ano, vím, je krátká, ale když ono to tak hezky vychází... Provozuji, že se v minulém článku někdo ptal, kolik to bude mít kapitol. Ale jak to tak bývá, tohle nikdy nevím. Ano, povídka je kompletně napsaná, ale... není původně členěná na kapitoly, takže nedokážu říct, na kolik to vyjde. Musí vám tedy stačit rozsah 10 stran A4 word velikost písma dvanáct, řádkování bez mezer :-)
A o čem pojednává tato kapitola? Třeba o tom, jak si Smíšek neskutečně užívá svou výškovou převahu čítající rovného půl palce nebo že jsou věci, kterým prostě nevěříte i když je vidíte na vlastní oči.TolkienCon 2016 - Třetí část

25. února 2016 v 6:00 | Irith |  Tolkienovské akce
Po kratší odmlce tu máme poslední část Pipovy reportáže z TolkienConu. Přejeme pěkné počtení a doufáme, že příští rok se tam s vámi sejdeme zas, nejlépe i s těmi, kdo letos nebyli. ;-)

P.S. Autoři vypůjčených fotek - Jakub Silnar Schneider (č. 1), Zurg (č. 2) a Michal Kára - Lemming (č. 3).

O Gondorský semenáček - Propozice

22. února 2016 v 6:00 | Irith, Polly, Pomněnka a další |  O Gondorský semenáček
Blog Mittalmar vyhlašuje první ročník soutěže O Gondorský semenáček!

Jedná se o tvůrčí fantasy soutěž, inspirovanou životním dílem pana J.R.R. Tolkiena, určenou všem příznivcům profesorových knih.


Láska chutná po jablkách - 1. kapitola

20. února 2016 v 10:33 | Irith |  Láska chutná po jablkách - komplet
Většina z vás si možná pamatuje na kapitolovou povídku Láska voní levandulí, která tu kdysi vycházela. Doufali jste, že to už je konec? Ne, není. Ono totiž existuje i pokračování. Ale slibuji, že vtipnější a méně... červené. Mějte prosím ohledy, takhle povídka je už asi dva roky stará, takže dle toho také vypadá. A proč vyšla až teď? Nějak na ní nebylo předtím místo.
Takže kapitolová povídka, pokračování Levandule, se představuje.


TolkienCon 2016 - Druhá část

17. února 2016 v 15:45 | Irith |  Tolkienovské akce
A máme tu druhý díl Pipovy reportáže z Tolkienconu. Dnes se podíváme na Den druhý - Hvězdec. :-)

P.S. Fotky v článku jsou převážně naše, ostatní pochází z FB stránek TC a jednotlivých účastníků.
Autoři fotek: Michal Kára (č. 5 a 19), Zurg (č. 22), Kolindar (č. 16 a 17), Angelika de Joie (č. 4, 12, 14 a 20)
Jakub Silnar Schneider (č. 21), Petra Zaima Mrtková (č. 18)

Prvosenka - audioverze

14. února 2016 v 13:39 | Společenstvo Mittalmar |  Audiopovídky
Určitě všichni víte, co je dnes za den. Jaký slavíme "svátek". A nebyli bychom to my, kdybychom se také nepřidali. Ale nebojte, nebude tu nic růžového ani přeslazeného. Většina z vás už to jistě bude znát, ale troufnu si říct, že vás stejně alespoň pár maličkostí překvapí či pobaví. A co že to bude? No přece audioverze povídky Prvosenka, kterou jsme nahrávali na Novoroku. Jo, ten zvuk je hrozně potichu, takže se zkuste nesmát nahlas, jinak nic neuslyšíte...
Aredhel, ber to jako takový malý pozdní dárešek k narozeninám ;-) Všechno nejlepší, milá elfko!

TolkienCon 2016 - První část

11. února 2016 v 6:30 | Irith |  Tolkienovské akce
A tradičně jako poslední i my přinášíme reportáž z Tolkien Conu 2016. I když poslední, tak určitě nejdelší, dohromady bude na tři články, protože už nás opravdu nebaví se s blogem stále rvát kvůli počtu slov, mazat obrázky a odstavce, žlutit po větách a vůbec provádět všechny tyhle skopičiny kvůli tomu hloupému omezení.

A o čem se můžete dočíct v dnešním článku? Třeba o tom, jak takový elfohobití koutek vzniká, co se stane, když se parta puberťáků rozhodne hrát si na slavobránu nebo o tom, jak měl Finrod depku z nedostatku elfů.

Pipinovci - II.

8. února 2016 v 7:13 | Irith |  Hobitosloví
Pokračování pátrání po historii franckého rodu majordomů a pozdějších králů označovaných jako Pipinovci.

Elbereth Giltoniel

5. února 2016 v 7:58 | Irith a Polly |  Naše písničky - Staré verze
A nyní přichází naše druhá trofej. Možná si vzpomínáte na Sarumana, Šarkana a na to, jak jsme nadávaly na jeho rýmové schéma. Tak jsme se nějakou dobu snažily vybírat si nějaké jednodušší písničky. Až na řadu přišlo Morituri te salutant. Ani jedna z nás to moc nemusela, přišlo nám to takové nijaké. A pak jsme si v půlce skládání všimly zdejšího rýmového schéma a zjistily jsme, že je to dost na nic, když se tam rýmují skoro každá dvě slova a ještě ke všemu tam musíme narvat nějaký příběh...
Ale i tak jsme se tam snažily nějak procpat cestu hobitů s Aragornem z Hůrky do Roklinky s incidentem na Větrově. A tady bych pro změnu chtěla poděkovat milému hraničáři, který nám po našem výletu obratem poslal jeho návrh na změnu písničky, jež nás inspiroval hlavně v začátku.

A to platí i pro ostatní, pokud máte nějaký návrh na veselé písničky (ano, veselé, poslední dobou píšeme dost smutné písničky, i my jsme si toho všimly) hlavně melodií, ale veselý příběh také nené k zahození, bereme všechny, V nejhorším případě to prostě odložíme nebo odmítneme skládat, ale je velká šance, že toho opravdu půjdeme :-)


Pipinovci - I.

2. února 2016 v 6:39 | Irith |  Hobitosloví
Toulky hobití historií pokračjí. Tentokrát franckou dynastií Pipinovců. V první části budu mluvit o Poipinu LandenskémA Pipinu Herištálském. Pokračovvání v druhé části.