Leden 2016

Staré schody

30. ledna 2016 v 8:49 | Irith |  Jednorázové povídky
Už jsme tu měli hobití povídky všech možných druhů, ale zatím žádnou pořádnou detektivku. Tak to dneska napravíme. Víte, kdo byla Lalia Bralová? Znáte příběh o tom, jak zemřela? A je vám znám důvod, proč žila Pipova sestra Perla v ústranní? Chcete vědět, jak to všechno bylo? Tak si přečtěte příběh, o kterém se mezi hobity nemluví...a když už o té události v Kraji někdo vypráví, tak ne o tom, co se skutečně přihodilo.

Postřehy - co se urodilo

27. ledna 2016 v 19:58 | Irith a Polly |  Tolkienovské postřehy
Tato část našich článku byla již dlouho v odlmlčení. Je možné, že ji částečně nahradily reportáže, avšak dnes už fotky postřehů dorostly do takových rozměrů, že by bylo fajn je vydat, abychom na to všechno snad nezapomněli...


Volání Rádovských - část druhá

25. ledna 2016 v 0:41 | Irith |  Tolkienovské akce
Přinášíme vám druhou část reportáže z Volání Rádovských. Za přidání téměř hodinu po půlnoci může Pomněnka, přiznávám se, měla jsem den před zkouškou a nějak nestíhala (a taky se zapovídala s Aredhel). No a pak se opět blog.cz rozhodl mě trápit a nevzít mi článek s fotkama kvůli údajně velkému počtu znaků... Zachránila mě právě Aredhel. Nebýt ní, nebyla by reportáž asi vůbec. Doufám, že je to naposled a opravdu se omlouvám. Snad mi bude odpuštěno, fotek je tentorktá opět požehnaně a nechybí ani dva gify. Přeji pěkné počtení.

Středozemský humor aneb Hlášky z lístečků

21. ledna 2016 v 20:00 | Společensvo Mittalmar |  Výplody chorých myslí
Byla nebyla jedna hobití slavnost, a ta se jmenovala Volání Rádovských. Byla to velká sláva a sjely se na ni bytosti ze všech koutů Ardy. Když nastal večer a na hobití noru se snesla tma, rozhodly se ony bytosti, že si ukrátí čekání na Velké překvapení a zahrají si všem známou hru s lístečky. A protože to byly bytosti středozemské, kreativní a se smyslem pro humor, vznikly skvosty hodné zapsání do Rádovských kronik. Zde vám je přinášíme k nahlédnutí. Kéž je středozemského vtipu vždy dosti a naše výtvory vám přispějí k radosti. :-)

Volání Rádovských - část první

18. ledna 2016 v 21:45 | Irith |  Tolkienovské akce
Dlouho tu nebyla žádná reportáž, co? :D Věřím, že se vám za tak krátkou dobu ještě nezačalo po reportážích stýskat, ale protože s akcemi se roztrhl pytel, trošku popojedeme. Dnešní reportáží se dostáváme do měsíce hodovanu (pro neznalé listopad) minulého roku. Na akci, která má z velké části na svědomí současné společenstvo Mittalmar, ačkoliv základy byly položeny již dříve, především na Radostinách. Vyprávění se tentokrát (pro změnu :D) opět ujala Irith a protože nešetřila slovy (a Pomněnka fotkama), bude článek opět rozdělen na dvě + jednu část. Ano, akce byla ve znamení překvapení a tak vás to také nemine. :D
Přejeme pěkné počtení. A nezapomeňte, že soukromé tolkienovské akce může pořádat každý - stačí mít jen chuť a odvahu. ;-)

P. S. Reportáž měla mít tentokrát jedno vylepšení, které eružel ani po nekonečných pokusech nebylo možno zrealizovat. Důvod? Blog.cz opět hlásil příliš velký počet znaků a nevzal to. A nefungoval ani Jeremiášův trik z minula. Nějaké další nápady, jak na blog.cz do příště vyzrát? Protože jestli nám tohle udělá ještě někdy, asi Standovi pošlu huláka!

Vládcové

15. ledna 2016 v 23:50 | Irith |  Jednorázové povídky
Stalo se, po čem jste všichni tak naivně toužili. Napsala jsem pokračování (Ne)přátel. Ale... řekněme že jsem v té chvíli měla trochu depresoidní náladu a podle toho to také vypadá. Takže nálada je podstatně zoufalejší a beznadějnějí než u (Ne)přátel. Ale ano, konečně se dozvíte, jak to dopadlo.
A o co tedy vlastně jde?
Ve chvíli kdy mají zdánlivě cokoliv a patří jim celý svět, si víc než kdy jindy uvědomují, že ztratili všechno a jediné co mají je sami sebe navzájem.

P.S. Ptáte se, proč je dnes povídka zveřejněná pár minut před půlnocí? Pip se Smíškem jsou na TolkienConu a vydání článku jsem se tedy měla opět zhostit já. Měla vyjít první část reportáže z Rádovských. JENŽE ten Morgothův proklatý vynález mě opravdu nemá rád. ;-( Strávila jsem bojem s ním x hodin, málem mě přivedl k pláči a nic...vyzkoušela jsem vše, co mě napadlo. Takže...na poslední chvíli zveřejňuji nnáhradou Pipovu povídku z našich zásob...a omlouvám se. Už fakt nevím, co s tím, proč zrovna mě ten počítač a blog tak trápí. - zoufalá Pomněnka, nesnášící techniku!!!

Faramir

12. ledna 2016 v 8:00 | Irith |  Jednorázové povídky
Dnes vám přinášíme další povídku z dílny Irith, tentokrát něco kratšího a odlehčenějšího, pro pobavení a dobrou náladu. Nápad na toto dílko měla Irith dle svých slov už dlouho a jedna taková povídka prý možná i existuje, ale stále je to vděčné téma. Takže...podíváme se do Gondoru za králem Ellesarem a především za kapitánem Faramirem...
Přejeme vám pěkné čtení. :-)

Elfohobití koutek podruhé

9. ledna 2016 v 6:00 | Mittalmar |  Blog
Milí obyvatelé Ardy!

Již jednou jsme tu s vámi sdíleli pozvánku na skvělou a jedinečnou akci zvanou TolkienCon, kterou snad zná každý pravidelný návštěvník tohoto blogu, kde budete mít letos poprvé jedinečnou příležitost navštívit Elfohobití koutek. Čas této velkolepé uálosti se přiblížil a proto vám dnes představíme program koutku, abyste věděli, co vás v něm čeká. Upozorňuji, že Elfohobití koutek bude jen v sobotu, takže kdo v pátek na TolkienCon nemůžete, nemusíte se bát, že byste u nás o něco přišli. Kromě seznámení se s elfí a hobití kulturou a dalšího skvělého programu zde také budete moci naživo poznat většinu osůbek ze Společenstva Mittalmar a další známé postavy z naší tolkienovské blogové komunity. Takže rozhodně nesmíte chybět! :-) Na stránkách akce naleznete veškeré potřebné info a v současné době také již téměř konečnou verzi porgramu (zatím bez časového harmonogramu). Doporučuji teda nahlédnout a přečíst si, na co vše se můžete těšit, protože jestli stále ještě váháte, tohle vás snad přesvědčí, že nemůžete mít na víkend 15. - 17. ledna lepší program než TolkienCon! :-)

Těšíme se na vás!
Mittalmar

Bilbovky - II. část

6. ledna 2016 v 21:08 | Pip a Pomněnka |  Tolkienovské akce
Zdravíčko, dnes vám konečně přinášíme i druhou část naší reportáže z Bilbovek. Omlouváme se za pozdní čas, blog.cz opět nechtěl článek vzít kvůli ÚDAJNĚ příliš velkému počtu znaků. Ach jo. No, nakonec se povedlo na něj vyzrát a vy si tak pokračování reportáže přece jen můžete přečíst.
Přejeme pěkné počtení. :-)

Starý příběh

3. ledna 2016 v 22:02 | Irith a Polly |  Naše písničky - Staré verze
Vážené a milé bytosti Středozemě!
Dnešek je dnem, který je významný pro všechny milovníky Ardy. 3. ledna roku 1892 se totiž narodil profesor John Ronald Reuel Tolkien. Dnes je tedy výročí 124 let od jeho narození. Na výzvu Tolkien Society již řadu let fanoušci po celém světě právě 3. ledna ve 21:00 (místních časů) pozvedají své číše s přípitkem "Na profesora!". Připíjelo se i v našich řadách, a to nejen těch mittalmarských. Na oslavu Tolkienových narozenin vám dnes přinášíme speciální článek, který se netýká nikoho jiného ež hobitů, které profesor Tolkien přivedl na svět. :-) Nyní tedy přichází písnička o národu půlčíků, jejíž děj se odehrává hodně dávno Tentoktát jsme se totiž pokusily ztvárnit stěhování hobitů. Jenže se vloudila jedna menší chybička, písnička Starý příběh totiž pasovala skoro i nepředělaná. Nakonec se nám ale podařilo ji dokončit.
Kéž je profesorovi ve Valinoru blaze a oslavu svých narozenin si tam řádně užije!

P.S. Tímto bychom chtěly velmi poděkovat Tani - Čekance, která nás na tradici přípitku a na to, že je dnes 3. ledna upozornila a bez které by tento článek dnes nebyl. :-) Její "virtuální přípitek" naleznete zde. :-)


PF 2016

1. ledna 2016 v 0:01 | Mittalmar |  Blog
Mittalmar Vám přeje vše nejlepší do Nového roku, hodně povídek, smíchu a písniček a hlavně odvahu naklikat do vyhledávače adresu tohoto blogu i v příštím roce :-)