Výzva k 22. září 2015

3. září 2015 v 7:58 | my všichni z Mittalmaru |  Tolkienovské akce
Druhý ročník je tu! Ano, už podruhé pořádáme akci an oslavu narozenin Bilba a Froda. Už podruhé máte příležitost si celý den pořádně Středozemsky zablbnout a možná, pokud budete mít chuť a štěstí, se sejít s námi a oslavit Den všeho hobitstva s trochu větší partou hobitů.

A o co se jedná? O to samé co minulý rok.

Výzva pro 22. září: Pojdťe do školy v kostýmech!
Pro vysokoškoláky a podobné existence, které už/ještě školu nemají - nevadí, běžte v kostýmu nakoupit, do práce, mezi lidi, prostě oslavit Den všeho hobitstva.
Stačí udělat jediné. Sebrat odvahu, navléknout košili, shodit botky a vyrazit.
A pozor! Minulý rok jsme doufaly, že je to jasné, ale někdo potřebuje výmluvu na všechno, takže upozorňujeme, že nemusíte jít nutně za hobita. Jste ji elf, běžte za elfa. Jste li skřet, pojďte za skřeta. Jste li temná entita z okultních rozměrů bežte za ní!
Vůbec nic vám nebrání, jen vlastní strach.

A jako minulý rok, i letos budeme dělat takový Čajový dýchánek. Takže, pokud jste Pražák, respektive jste jste schopný do Prahy na úterní odpoledne dostavit a měli byste zájem se sejít s námi a zažít trochu legrace, napište na tento meil: sciurust@seznam.cz . Po meilu vám pak pošleme další pokyny, co se místa a času týče.
Ale co můžeme říct rovnou, že tentokrát budou dvě varianty - na ven a na dovnitř, protože minul jsme měli jen tu jednu venkovní a totálně jsme promrzli na kládě na Letné.
Ale co můžete udělat Vy bez naší konzultace je připravit jídlo a možná i nějaké ty hobití hry. Má to být hobití oslava, Takže jídla dost!
A jako loni i teď vám v tomto bodě pomůže od Polly přeložená pozvánka:


Jak uspořádat oslavu Dne Hobitů


22. září je ve znamení dne společných narozenin Froda a Bilba Pytlíka. Druhý z nich je hrdinou, který se nechtěně připletl do úžasného dobrodružství v blížícím se filmu "Hobbit: Neočekávaná cesta", což je první díl trilogie od Oscary oceněného režiséra Petera Jacksona.

K příležitosti této události zde pro Vás máme pár tipů, jak si uspořádat Den hobitů, oslavující tyto rozkošné a veselí milující stvoření.


Nejlepší místo na oslavu Dne Hobitů je venku, kde je plno místa pro hry a tancování. Hudba je nutností (osobně doporučuji irské a skotské lidové písně)! Jestli se oslava protáhne až do noci, osvětlete párty lucernami nebo jinými světly inspirovanými Středozemí. A nezapomeňte, že hobiti milují dárky!


HRY

Připravte se na všechny způsoby dvorkových her, všechno co vás jen napadne. Od házení kroužků na tyč, hodu podkovou, beanbag throwing (hází se pytlem plných fazolí. Za terč slouží velká deska s dírou na vzdálenějším konci. Za trefení díry se počítají 3 body, za trefení desky 1), skákání v pytli, závodu s vajíčkem na lžíci, trojnohým závodem (běží dvojice a jsou k sobě svázáni za jednu nohu), coconut shy (pomocí míčků se snažíte shodit kokosy balancující na tyči, v našem prostředí asi postačí shazování pyramidy z plechovek) nebo conkers (hra dvou hráčů, každý má na provázku provlečený kaštan, hráči se střídají a snaží se pomocí vystřelení svého kaštanu rozbít ten protivníkův).

Jestli se oslava pořádá vevnitř, ujistěte se, že je zde dostatek místa na hry. Nechte taky nějaký čas na rýmovací hry nebo vymýšlení haiky, básniček, rýmovaček, písniček, rčení či přísloví. Hobiti jsou také rození básníci!


OBČERSTVENÍ

Houby (je to oblíbené hobití jídlo)

Víno (Bilbo i Frodo zdědili vinici)

Také pivo je populární

Teplá polévka

Uzeniny, biskupský chlebíček, vepřové paštiky, králík, ryba s hranolkami (PO-TA-TOES J )plátky slaniny

Ostružinové dorty a ostatní jídlo z ostružin (včetně čerstvě nasbíraných ostružin)

Čerstvě upečený chléb se spoustou másla

Nakládané okurky

Zrající sýry

Jídlo uvařené ze zeleniny (např. z kukuřice, tuřínu, mrkve, brambor a cibule)

Jídlo z jablek jako například jablečný koláč (s malinovou marmeládou)

Med (jídlo z medu, například by byly skvělé medové koláčky)

Buchty, sušenky, ovocné koláče a dorty všech druhů včetně dortů ze semínek

Slané rolády

Čaj a káva

Tak co? postavíte se vlastnímu strach a zúčastníte se naší výzvy? Nebo zůstanete nudně v "civilním"?

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Třezalka Třezalka | 3. září 2015 v 17:40 | Reagovat

Už od Radostnin plánuji cestu do školy v kostýmu, starší sestra se dopředu děsí toho, že se mnou pojede v jednom autobuse ;-)

2 Šárka Šárka | Web | 3. září 2015 v 20:49 | Reagovat

Houby! To zní, jako výzva :D Domů vždycky natahám asi padesát jedlých druhů hub a nikdo mi nevěří, že jsou fakt jedlé :)
Jinak se budu moc těšit na 22.9, jsem zvědavá, jak to vyjde s počasím a vůbec a už mám po vás všech absťák :D

Uííí a včera po úspěšné zkoušce mě osud zavedl do sekáče, kde měli za skvělých 50kč naprosto úžasné hobití šaty, asi nejhezčí fantasy šaty, co mám :D Zkrátka obcházt sekáče se vyplatí a už se nemohu dočkat jejich použití.
Pardon za takový entuziastický kmentář :D
Neexistuje něco jako je google soubor s termíny všech dobrých akcí? Něco jako Pomněnky kalendář, ale všeobecný, aby nikomu nic neuniklo a dalo se tam interaktivně přidávat a přepisovat...To je asi jen růžová idea.

No nic, Připadnu si jak spammer. :D

3 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 4. září 2015 v 7:24 | Reagovat

Zní to zajímavě, ale nevím nevím, jestli bych si na to troufla. Už teďkom jsou ze mně úplně říční a ještě hobití kostým? To by mohla být už úplná katastrofa... :-D Ale uvidíme, třeba to vyjde a když ne tak aspoň si vyjdu na procházku v hobitím, elfím spíš. Jsem přeci Kořen. xD
Každopádně je to super akce! jen škoda, že nebydlím blíž Praze, zase bych vás ráda viděla.
Souhlasím se Šárkou, kalendář akcí by se určitě šiknul, taky o tom vůbec nemám přehled. :D

4 Pomněnka Illienel Pomněnka Illienel | E-mail | Web | 4. září 2015 v 13:10 | Reagovat

[2]:,[3]: Kalendář tak trochu je nebo začíná vznikat, nicmně bude vám co platný pouze v případě, že začnete používat aplikaci Google kalendář (což by neměl být problém, pokud máte alespon jeden účet na google - mail, youtube kanál, dokumenty nebo cokoliv takového). Pokud zatím nemáte u google žádný účet, tak vás to do kalendáře asi nepustí. :-( Ale jakmile byste si účet vytvořili a poslali mi odkaz (nejlepší je asi mail u google), ráda vás přdám a kalendář se pro vás stane sdíleným, budete tam moci i cokolvi zapsat apod. Jinou aplikaci, která by tohle umožnovala, aniž by musel mít člověk nějaký účet nebo registraci, jsme zatím nevyprovozovala. Nebo ne takovou, kterou bych jako prostá hobitka uměla používat. Takže...pokud máte zájem, tohle je možnost. :-) A kdo máte maily u seznamu, stejně bych vám doporučila přejít na google. ;-) Veškerá pošta se dá přesunout a nemusíte ani rušit staý učet a informovat lidi o nové adrese - můžete si nastavit automatické přeposílání veškeré pošty. Takže...pokud byste o "veřejný" interaktivní "Pomněnky kalendář" všech tolkienovských a podobných akcí (jakožto i blogerských srazů komunity paod.) měli zájem, neváhejte se ozvat. :-)
Pipe, omlouvám se za spam. ;-)

5 Šárka Šárka | Web | 4. září 2015 v 13:59 | Reagovat

[4]: To zní opravdu dobře, přesně něco takového jsem myslela. :)

S tou propojeností Googlu je jediný problém - informace může vidět prakticky kdokoliv a ten systém nemá pražádnou ochranu. To se týče i mejlů,takže co se týče propojování pošty, docela se toho zdráhám. Má-li však jít primárně o věci přímo určené ke sdílení, je to výborná věc. :) Na googlu jsu jako liskazhranic, kdyby nádodou.

6 Aredhel Aredhel | Web | 4. září 2015 v 21:05 | Reagovat

No, když už nic jiného, tak slibuju, že se 22. v Olomouci aspoň pořádně najím. Ale třeba přijdu na něco lepšího...

7 Clarissa Clarissa | Web | 4. září 2015 v 22:41 | Reagovat

Nedávno jsem si pořídila plátěnou tašku a placku s nápisem "I am not short, I am a hobbit", takže konečně budu moct placku využít. :-D

Předem vám přeji příjemný Den hobitů a pěkné počasí. :-)

8 Irith Irith | Web | 5. září 2015 v 8:17 | Reagovat

[1]: Jupí! Fotku! Jestli chceš, klidně o tom napiš a my to zveřejníme na mittalmaru.

[2]: Strašně se na tebe se Smíškem těšíme.
Eche, my jsme také na googlu, tak nějak jako mittalmar. Ale na tohle se ptejte Smíška. Já to v životě neviděl.

[6]: A co bezva šaty (nebo kulatý štít :-) )

[7]: Juíííí! Těšíme se! Děkujeme, to počasí bude ještě zajímavé.

9 Jíťa Jíťa | Web | 6. září 2015 v 15:50 | Reagovat

Též přemýšlím, co na Den všeho hobitstva provedu... Vzhledem k přednáškám se asi pujdu navečer probrouzdat trávou a pak si pustím soundtrack a zapálím svíčku... (nudný, já vím, ale aspoň něco, žejo :)) Nechcete příští ročník udělat v Brně? :)

10 Pomněnka Illienel Pomněnka Illienel | E-mail | Web | 17. září 2015 v 8:23 | Reagovat

[9]: Jíťo, vždyť oslavu Dne hobitů můžeš v Brně udělat i Ty. ;-) Doporučuji článek Irith o otm, jak organizovat akce - nemusí všechno organizovat jen mittalmarská rodina, klidně uspořádávejte svoje oslavy a akce - k tomu přece článek vybízí. Je jasné, že jsme z různých koutů republiky, při blogování hold hranice neexistují, ale proč by nemohlo 22. září probíhat několik dýchánku či oslav v různých místech naší země? :-) Navíc na Moravě je určitě dost tolkienovsců a tolkienovských blogerů, kteří by se k tobě třeba rádi přidali. :-) Směle do toho!
A lidičky - kdo jste vysokoškoláci a chodíte na filozofickou nebo pedagogickou fakultu (popř.fakultu sociálních studií neo něco podbného), vážně se nebojte jtí v kostýmu na přednášky nebo cvičení! :D Zvláště ti z fildy - na filozofických fakultách jsou jednak zvyklí na individuální styly oblékání :D a jednak je to tam plné tolkienovců...jde o to nebát se to dát najevo a třeba objevíte, kdo další je tam příznivec a třeba dokonce znal Tolkiena. :-)
A takový hobití piknik v parku se dá udělat v každém městě i vesnici. :-) Stejně jako zahrát sinějaké ty potrhlé venkovské hry nebo inteligentnější (ale někdy nudnější) stolní, deskové a karetní tématické hry.

[6]: Aredhel, co třeba napsat básničku o hobitech? ;-) Nebo krátkou povídku...
Nebo začít se na harfu učit něco tématického. ;-)

Lidičky akdo si netroufnete nebo nemůžete do školy či práce v kostýmu, vemte si třeba alspon lorienský lístek. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama