Musím jít do Mordoru

3. června 2015 v 5:28 | Irith, Polly a Delfi |  Naše písničky - Staré verze
Druhý z hudebních počinů stvořený při posledním zvonění. A v tutéž dobu také nahraný. Toto je pro změnu zkuštění příběhu Froda a zničení mláška. Bez hudebního doprovodu je proto, že nebyl po ruce. A navíc, dokážete si představit Froda, jak se po cestě tahá s hudebními nástroji?

I: A prosím vás, mám na vás prosbu. Poslední dobou trpím hroznou nespavostí. Je to pravidelně ob týden. Týden spím v pohodě a týden vůbec. Už to je asi měsíc a jsem z toho pomalu na prášky. V noci na dnešek jsem spala 4 hodiny, což je o 6 méně, než spím normálně. Prý je to psychickké, ale mám dojem, že nejhorší to je právě, když jsem klidná a spokojená. Takže, má prosba je jednoduchá. Máte s tím někdo také zkušenosti? Co vám pomáhá? A pomáhá vůbec něco?


Musím jít do Mordoru

Kdepak jsou a kde jsem já?
Proč všechno končí, co začíná?
Rozpadlo se nám to v Rauroru
a já musím jít do Mordoru.

R:
Musím jít do Mordoru,
sbohem přátelé, tak já už jdu.
Aspoň se podívám na Horu,
co se tyčí v Mordoru.

Kde je Gandalf, kam jen šel,
seřval nás a odešel.
Spadl do dolů Morie,
a já ani nevím, kde Mordor je.

Proč Boromir jen přestal žít,
Prsten moci chtěl mi vzít.
Dát ho na obranu Gondoru
a neničit ho v Mordoru.

R:

Kde Smíšek a Pipin jsou,
do Orthanku je teď nesou.
A já jako na potvoru
musím jít do Mordoru.

Kam šel Chodec, teď tu stál,
za skurut-hai se as vydal.
Jenom Samvěd zůstal tu,
vydáme se na cestu.

R:

Kde je ten Glum, co měl mě vést,
v prachu cest, už spřádal lest.
A místo skrz brány Morgulu,
zaved' mě před Odulu.

Kde je Prsten, teď tu byl,
už se v lávě roztavil.
Naposled se kouknu na Horu,
co tu stála v Mordoru.

R:
Už se těším do Kraje,
kdo uteče, vyhraje.
Gwahir letí nahoru,
odveze mě z Mordoru. 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 vénie vénie | Web | 3. června 2015 v 7:04 | Reagovat

Naprosto úžasný! Miluji vaše písničky. Ani se nemůžu rozhodnout pro tu nejhezčí. Honem sem s další! :-D

2 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 3. června 2015 v 14:35 | Reagovat

Nejmenuje se vodopád náhodou Rauros? Ale to jen tak bokem, písnička opět super. Ohledně nespavosti nejspíš dvakrát nepomůžu, ale osobně mi pomáhá chlad a především tma. Čím větší tma, tím lépe. A čtu dobře, že spíš normálně 10 hodin? To bych totiž nepřežil :-D
Obvykle mi stačí maximálně těch osm, ale do budoucna bych si chtěl zvyknout na šest.

3 Aredhel Aredhel | Web | 3. června 2015 v 15:06 | Reagovat

Vůbec netuším, co je to za písničku (asi ji neznám), ale ta slova jsou geniální (jako ostatně vždycky)!!! Gandalfova sloka mě dostala.

Chronickou nespavostí trpím už od malička, takže bych ti měla být schopná poradit, ale nejsem. Mně nic moc nepomáhá. Jsou období, kdy je to horší a kdy zase lepší, nejde ale určit, čím to je. 4 hodiny je pro člověka, který normálně spí 10 opravdu málo. Můžeš zkusit nějaký prášek, ale to opravdu jenom na jeden den, kdy se budeš chtít vyspat- nesmíš si na to zvyknout (a taky je po něm člověk obyčejně dalšího půl dne ospalý...) Máš v pokoji opravdu tmu? Světlo např. z ulice strašně ruší a ničí kvalitu spánku. Neznám žádnou prevenci, snad jen nepij před spaním černý čaj, ani se nezabývej ničím, o čem pak musíš ještě dlouho přemýšlet (např. žádné emočně náročné filmy atd..) Z vlastní skutečnosti vím, že při "záchvatu nespavosti" nesmíš o ničem přemýšlet. To se snadněji řekne, než udělá, ale snaž se vytěsnit všechno vymýšlení, přemýšlení, rozjímání atd... (Vždycky, když začnu např. vymýšlet příběhy nebo myslet na něco, co jsem prožila, tak už neusnu.) A hlavně si NESMÍŠ přiznat, že nemůžeš usnout. Jakmile si začneš říkat, že už je pozdě a zítra musíš vstávat, že už je to několik hodin, co jsi vzhůru, že vážně chceš spát, ale nejde to..., jsi ztracená. Ono rozrušení nad tím, že nespíš, je mnohem horší, než samo nespaní... Asi jsem moc nepomohla, ale pravda je, že u mě nespavost probíhá tak, že prvně přemítám o něčem, pak o tom, že nespím. pak brečím, a pak du dělat něco smysluplného. Ale to nepraktikuj!!! 8-)

4 Clarissa Clarissa | Web | 3. června 2015 v 20:32 | Reagovat

Melodie je mi velmi povědomá, ale netuším, co za píseň to je. Ale vaše verze je samozřejmě úžasná jako vždy. :-)

S tím spaním ti asi moc nepomůžu. U mě se střídají období chronické nespavosti a chronické spavosti. Momentálně se nacházím v tom druhém - spím odpoledne a pak straším v noci. Navíc mám už odmalička strašný problém s usínáním...

Jak říkala Aredhel, hleď především na to, abys měla v pokoji tmu, žádná blikající světýlka od počítače nebo lampy z ulice, a snaž se moc nepřemýšlet. Hlavní taky je, abys byla unavená i fyzicky, ale myslím, že u tebe moc nehrozí, že bys celý den nic nedělala. Jo, a taky moc nepij, když v noci lítáš na záchod, to ti taky moc nepřidá. Taky jsem někde četla, že je dobré před spaním něco malého pojíst. Krev z mozku se prý přesune k žaludku a způsobí to ospalost. Ale co je na tom pravdy, to nevím...

Pokud se budeš muset nutně pořádně vyspat, vezmi si ten prášek, ale vážně jenom jednou a s odstupy minimálně několika dní, jinak si na něm častým používáním můžeš vypěstovat závislost a už bez něj neusneš vůbec.

A fakt, že je to psychické může být dost možná pravda. Že nejhorší to je, když se cítíš dobře, vůbec nic neznamená. Je spoustu táhlých psychosomatických poruch a nemocí...

Víc bohužel nepomůžu... :-?

5 Irith Irith | Web | 4. června 2015 v 18:10 | Reagovat

[1]: Díky, bude, ale až za dlouho :-)

[2]: Jmenuje, ale pak by se to nerýmovalo. Mňo, teoreticky těch deset, většinou tak devět a jsem dost unavená.

[3]: Je to na Všichni jsou už v Mexiku. Prášek jsem měla dvakrát půlku a ráno mi z toho pokaždé bylo hrozně špatně. Včera jsem měla panadol, protože jsem se strašně klepala, něco jako zimnice. A díky moc, pomohlo. Přesně to co ty totiž dělám taky.

[4]: Podle psycholožky je to psychosomatická porucha, ještě se to bude dále řešit, v sobotu o tom vydám článek.

Díky všem!

6 Mexafell Mexafell | Web | 5. června 2015 v 14:43 | Reagovat

Možná se mi to jen zdá, ale mám takový dojem že každá nová písnička je čím dál lepší a nakažlivější, než ta předchozí. Zlepšujete se dámy!

Ohledně nespavosti. Nemám moc co poradit. Jediný lék který jsem na to objevila je, zvyknout si na to. Sama chodím spát v osm, o půl deváté se probudím, pak až do dvou do rána čtu nebo sleduju filmy a pak du spát. Je to takové složitější, ale aspoň se trochu vyspím. Naštěstí poslední dobou už chodím spát normálně.

7 Silwiniel Silwiniel | Web | 7. června 2015 v 12:09 | Reagovat

Skvělá písnička :D
Ty jo, překvapuje mě, kolik lidí má problémy s nespavostí. Je dobře, že jsi šla k psycholožce, třeba by mohla pomoct meditace před spaním (teď nemyslím nic spojeného s náboženstvím, ale jen na uvolnění a zklidnění). Já měla zase jiné psychické problémy a podařilo se mi to vyřešit, tak ti moc přeju, ať se to i u tebe zlepší!

8 Silwiniel Silwiniel | Web | 7. června 2015 v 12:10 | Reagovat

[7]: jo, už jsme si vzpoměla na to slovo - relaxace :D Ne meditace :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama