Květen 2015

Historie

30. května 2015 v 13:07 | Irith a Polly |  Blog
Protože se naše práce pomalu chýlí ke konci a protože se vyskytlo několik dotazů ohledně pokračování Hobitího Silmarillionu, vydáváme tento krátký, informační článek, ve kterém shrneme veškeré naše nynější výtrysky hobití invence.

Láska voní Levandulí - Šestá kapitola

28. května 2015 v 18:08 | Irith |  Láska voní levandulí - komplet
Rozhodně nejdelší kapitola, protože by nemělo smysl to dělit.
Asi bych měla uvést okolnosti vzniku této povídky. Tady se to docela hodí. Takže, psala jsem to v období, kdy jsem ještě naivně ráda psala romantiku (to už mě naštěstí přešlo) a pod vlivem z Let me say. Na jednu stranu jsem byla znechucená tématem tamnějších povídek, což jsem se snažila vyjádřit onou přeslazenou romantikou Pipin x Diamanta a na druhou stranu jsem byla nadšená z toho stylu, jakým je to napsané (to jak je to krásně hobití), který jsem se ze všech sil snažila napodobit.Irith, Polly a naše rodiny v Německu aneb Když se hobitomaniaci pro jednou podívají za hranice

26. května 2015 v 17:50 | Irith (text) Rosana (fotky) |  Výlety a zájezdy
Víte jak jsme jeden víkend vůbec nekomentovaly ani jinak nereagovaly? No, to jsme byly s Polly v Německu. Takže tady deník ze Svaté Říše Římské a rodné země Dominica Monaghana :-)

Láska voní Levandulí - Pátá kapitola

24. května 2015 v 7:52 | Irith |  Láska voní levandulí - komplet
Druhá nejhorší scéna v nejkratší kapitole, protože v závěsu následuje první nejhorší scéna a dávat je do jedné kapitoly by byla vražda.
Ale v té upravené verzi to není tak strašné.Irith, Polly a občas i Delfi za školou aneb Když hobitomaniaci nematurují

22. května 2015 v 15:56 | Irith (text), Rosana (většina fotek) |  Výlety a zájezdy
Tento článek bychom chtěly věnovat Aredhel a Jeremiášovi, protože tohle celé bylo vlastně na jejich účet. Nebo, mluvím-li příliš zmateně (nebojte, lepší už to nebude), jelikož nás matura čeká až za tři roky (nechci, nechci, nechci) jsme si teď mohli dovolit ten luxus maturitního volna a někam vyrazit. Ovšem nevyrážely jsme najednou, naše akce byly rozdistribuované do celkem tří týdnů, protože občas jsme do té školy přeci jen musely.

Láska voní Levandulí - Čtvrtá kapitola

20. května 2015 v 15:18 | Irith |  Láska voní levandulí - komplet
Bratranci se setkají s Diamantou a společně odjíždějí do Dna Pytle na chystanou oslavu.
Ano, vím že ty měrné jednotky tak úplně nesedí (jsou všude hrozně rychle), ale věřte mi, původní verze byla horší a upravit to jen na takhle malou chybu trvalo asi hodinu, s použitím všech možných chytrých knih a Silmarillionu.


Blonďatý překupník

18. května 2015 v 13:58 | Delfi |  Jednorázové povídky
Protože nám úděsnou rychlostí docházejí články, poslaly jsme echo Delfi, ať nás zachrání. No a Delfi víceméně na místě vyprovozovala a později i sepsala tuhle naprosto dokonalou povídku. Irith s Polly z toho byly mrtvé smíchy tak snad se to bude líbit i vám.
Pozn. Ta písnička je na Jede, jede poštovský panáček, kdyby to tady někomu nedošlo.

Láska voní Levandulí - Láska voní Levandulí - Třetí kapitola

16. května 2015 v 6:48 | Irith |  Láska voní levandulí - komplet
To je tak, když se do toho všeho ještě zamotá palantír. A navíc má Smíšek dosti ošklivé podezření, co se Pipinovy "nemoci" týče. A vypadá to, že ho jen tak nerozdýchá.
A mimochodem, Polly nakreslila skvělý obrázek k první kapitole, takže se tam koukejte kouknout :-) !
A také nakreslila takový ten "úvodník".


Vyjedli, vyjedli

14. května 2015 v 18:32 | Irith a Polly |  Naše písničky - Staré verze
Ano, další písnička je tady. A dokonce i taková, která se nám podařila upravit celkem ihned, ty asociace byly opravdu rychlé. Je to vážně skvělý způsob, jak při hodině neusnout :-) Týká se Bilbovy cesty k Osamělé hoře.


Láska voní Levandulí - Druhá kapitola

12. května 2015 v 17:49 | Irith |  Láska voní levandulí - komplet
Situace se nám komplikuje. Vypadá to, že stejný problém má i Diamanta. Mezitím Smíšek vyráží na cestu do Bralska, aby se podíval, jestli jeho kamarád vůbec žije. A vzhledem k tomu, v jakém stavu ho najde, je to dost diskutabilní.


Hobitek pod dvěma stromy

10. května 2015 v 10:21 | Polly |  Naše obrázky
(Koukám, že dva stromy jsou v názvu naších článků nějak populární, už je to tu podruhé...)
Další várka obrázků. Ještě jich pár mám v zásobě, ale přišlo mi lepší to takhle rozdělit, příště totiž přijde rostlinopis, a tam by se část sice hodila, ale asi by nebyla moc nadšená, kdyby se dozvěděla, že ji řadím na stejnou úroveň jako plevel…


Láska voní Levandulí - První kapitola

8. května 2015 v 10:20 | Irith |  Láska voní levandulí - komplet
První kapitola. Peregrin Bral se moc a moc trápí. A dalo by se říct, že má proč. Bude si muset vybrat. Volit mezi láskou a přátelstvím. A to vždycky bolí.


Středozemské odkazy a úkazy

6. května 2015 v 18:43 | Hodně, ale fakt hodně lidiček (sepsala Irith) |  Středozemské odkazy a úkazy
Na tenhle článek se chystáme už půl roku, ale realizace přišla až teď. A o čempak to je? Jedná se o seznam Tolkienovských textů, písniček a prostě odkazů, na které je občanskou povinností zajít a které jsme z svou působnost zde vypátraly. Pokusíme se sem dát ty méně profláklé a pak ty notoricky známé, jejichž existenci zaznamenat prostě musíte, pokud chcete jít na TolkienCon a podobné.

EDIT 14.2.: Seznam je a bude průběžně rozšiřován.

Láska voní Levandulí - Prolog

4. května 2015 v 15:55 | Irith |  Láska voní levandulí - komplet
Moje úplně první hobití povídka, napsaná před více než rokem a podle toho také vypadající. Sice prošla asi před měsícem generální úpravou, ale stejně se mi z některých přeslazených scén stále chce zvracet. Takže, varování jste byli.
Levanduli sem dávám z té romantické miniserie jako první, protože si to přece jen zaslouží. Jestli dám potom jako první její pokračování Láska chutná po jablkách, nebo Estellinu povídku Vyděděná, se ukáže časem.
Plně si uvědomuji, že budete mít Estellu mnohem raději. Protože je zajímavější, její příběh je lépe napsaný a vyprovozovaný atd atd atd. Je mi to, vzhledem k Diamantě, moc líto (Diamanta je horší jen proto, že byla napsána první, tedy v době, kdy jsem s tím neměla takové zkušenosti. Z toho důvodu mám samozřejmě raději Diamantu :-) ), ale snad to alespoň trochu pomůže Smíškovskému kultu, který se nám tady tvoří a mému bratranci. A jsem si také vědoma toho, že se Smíškových uctívačů nově objeví mnohem více, protože Pipin se v obou povídkách chová jak totální psychopat (prostě psáno tak, jak bych se chovala já), zatímco Smíšek je klidný, moudrý a prostě úžasný. Takže to by bylo k pozdějším stížnostem.
Příběh. No, příběh je víceméně o tom, jak se Pipin s Diamantou dali dohromady.
Má to 21 stránek a opět je to psáno stylem kašlu-na-kapitoly, takže toto blogové dělení bude násilné, nelogické a divné. Protože původní text byl psán najednou.
Snad se to alespoň někomu bude alespoň trochu líbit. A nebojte, za chvíli už bude Vyděděná.
Teď na úvod takový kraťouličký prolog. Pak už budou kapitoly normálně dlouhé, ale tenhle odstavec se hodil na úvod. Sam se baví se Smíškem.

O postavě Diamanty byl tak trochu v rámci této povídky vydán samostatný článek, který najdete ZDE.Pokusy s vodou

2. května 2015 v 11:24 | Polly |  Naše obrázky
Když už tu nemáme Šárku (ale stejně pořád věřím, že jednou přijde den, kdy se vrátí), tak jsem si řekla, že ty vodovky zkusím sama. Akvarel doma totiž čirou náhodou nemám, tak jsem to musela patlat školními barvami. A jak to dopadlo? To můžete zhodnotit sami. Už, aby se ta Šárka vrátila…