Únor 2015

Hobití tag

28. února 2015 v 10:15 | Irith, Polly Delfi |  Tolkienistický tag
Po skončeí Hobitího Silmarillionu jsme se rozhodly dát ke čtení něco oddychovějšího. A už dlouho tu nepřibyl žádný tag...

Tady bychom se nejdřív chtěly moc a moc omluvit Jeremiášovi. Promiň, chtěly jsme ten Tvůj tag udělat, ale jednak byly ty Tvoje otázky dost složité na to, aby je dělali tři hobiti najednou a jednak tenhle tag přišel současně a byl také zajímavý. Moc se omlouváme, příští Tvůj tag už ale určitě spášeme!

Otrok Prstenu - Jezdec

26. února 2015 v 10:02 | Irith |  Otrok prstenu - komplet
Minas Tirith je zachráněno a Prsten, jak to tak vypadá, zničen. Ale jak se to mohlo stát? Zvlášť, když temnota konečně prozřela...


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Prsten Moci

24. února 2015 v 8:59 | Irith |  Hobitosloví
A Hobití Silmarillion na nějakou dobu končí. Je mi líto, ale víc už toho nemám. Ale pozor, není to úplný konec. Tato kapitola ještě rozhodně není uzavřená! Budu se snažit hledat další infprmace a psát další a další články. Jen se připravte na to, že ne tak pravidelně.


(Autorem obrázku je Clarissa)

Otrok Prstenu - Bitva o Minas Tirith

22. února 2015 v 9:08 | Irith |  Otrok prstenu - komplet
Příběh se blíží ke konci. Před branami Minas Tirith se odehrává jedna z největších bitev Třetího věku a Legolas Pipina neúmorně pronásleduje. Ale Smíšek se už rozhodl, na čí stranu se přidá.


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Experiment

20. února 2015 v 13:05 | Irith |  Hobitosloví
A taková "předposlední perlička" můj úžasný experiment. Rozhodla jsem se, že čistě jen podle údajů v knize zkusím vykonstruovat, jak asi pět nejdůležitějších hobitů (že neuhádnete kdo to je) vypadalo. Tedy se pokusím úplně oprostit od jejich filmových podob a vezmu to čistě knižně. A beru to, abych zabránila ironickým poznámkám, od nejstaršího.


(Autorem obrázku je Clarissa)


Prognoza do budoucna

18. února 2015 v 12:25 | Irith |  Hobitosloví
Definitivně jsem se rozhodla, že zbylé části Hobitího Silmarillionu nakouskuji. Takže teď budou následovat tři krátké článečky. A tento, první z nich, se bude zabývat mou hypotézou, jak to tak asi mohlo s půlčíky dopadnout. Jak to dopadlo s Krajem. Protože Válka o Prsten změnila všechny a všechno.

(

Autorem obrázku je Clarissa)

Otrok Prstenu - Zoufalství a naděje

16. února 2015 v 15:42 | Irith |  Otrok prstenu - komplet
Sauron útočí na Minas Tirith a jeho útok je strašný. Rohanští se rychle přesunují Gonodru na pomoc a chystají se zapojit do bitvy. Ale nepřátel je zkrátka příliš mnoho. Na druhou stranu, v každé tmě je kousíček světla. Můra donesla Gwahirovi Gandalfovo poselství a je možné, že orli ještě všechno zachrání. Pipin se na okamžik oprostí od moci Prstenu a lituje svých skutků. Doopravdy lituje.


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Prvosenka

14. února 2015 v 10:53 | Irith |  Jednorázové povídky
Copak je dnes za datum? Správně, 14. únor. Což znamená Den svatého Valentýna. A protože nám je jasné, že to zřejmě nikdo z ctěné blogové společnosti slavit nebude, rozhodli jsme se jít proti davu. A jak toto datum oslavit? No přece povídkou!
Tahle povídka je už docela stará a vznikla... netuším proč. Fakt nevím. Většina mých povídek je psána s jasným záměrem. Chci jí něco říct nebo prostě ukázat nějaký netradiční způsob psaní. Ale co mě inspirovalo k tomu napsat toto, vážně netuším. Delfi to nečetla, protože bych se jí pak nemohla podívat do očí.
Snad se bude alespoň trochu líbit nebo minimálně pobaví.
A téma? Na to snad přijdete sami...

Rodokmeny

11. února 2015 v 14:52 | Irith |  Hobitosloví
Hobití rodokmeny, to je kapitola sama o sobě. Jeden celý večer jsem strávila tím, že jsem se snažila ty čtyři rodokmeny, co jsou v Dodatcích, spojit do jednoho. No, povedlo se mi to a dokonce jsem překecala Polly, aby to překreslila. Jsou tam nejdůležitější osobnosti všech tří hlavních rodin (Bralové, Brandorádi a Pytlíci). Přiženění a přivdaní hobiti tam nejsou, protože pak by to bylo příšerně, ale neuvěřitelně složité. I takhle to je něco. Příbuzenské svazky si už můžete odvodit sami. Já k tomu dodám pár věcí, které jsem u toho zjistila a které jsou nesmírně zajímavé.


Otrok Prstenu - Rukojmí

9. února 2015 v 12:57 | Irith |  Otrok prstenu - komplet
Lidé a elfové sice vyhráli bitvu, ale ne válku. Válka se totiž nepozorovaně přesunula jinam. A Minas Tirith volá o pomoc. Splní Theoden své slovo a vytáhne? Ale i kdyby se Rohiové rozhodli bojovat, rozhodně nemají dost času. Útok na Bílé město přijde brzy. A Rohirové nemohou tak rychle překonat vzdálenost mezi Rohanem a Gondorem...
A ostatní? Pipinovi se podaří uniknout. Podruhé. Ale tentokrát za mnohem drastičtějších okolností. Kdyby totiž nebylo Gimliho, možná že by svého drahého bratrance musel zabít...


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Předkové

7. února 2015 v 8:30 | Irith |  Hobitosloví
Hobití Silmarillion se chýlí ke konci (počet dalších vydaných článků záleží čistě na tom, jestli zbytek dám do jednoho článku, nebo to nakouskuju). Ale aby se něco mohlo chýlit ke konci, nejdřív to musí projít "zlatým věkem" a zlatý věk je dle mého názoru tento článek. Článek o významných osobnostech Kraje.
Hobití dějiny se o skutcích význačných osobností moc nezmiňují a když, tak jen o skutcích význačných osobnostech z pouhých dvou rodin - tedy z jediných šlechtických rodin v Kraji. Abychom byli přesnější, pouze o hobitech pocházejících z rodiny Bralů a Brandorádů. Ale i přesto se mi podařilo najít pár dalších významných osobností. Bilba, Froda ani Sama nečekejte, zato zmínit Smíška s Pipinem byla povinnost :-)


(Autorem obrázku je Clarissa)

Otrok Prstenu - Bitva o Edoras

5. února 2015 v 16:56 | Irith |  Otrok prstenu - komplet
Jsme v půlce celého příběhu a konečně nadešel čas na pořádnou bitvu. Na bitvu o Edoras. Vyhrají lidé a elfové nebo zvítězí skřeti a temné síly? Rohirové mají výborného spojence, ale na druhou stranu, Edoras je mnohem hůře uhájitelný než Helmův žleb... a co Aragorn a Boromir? Dorazí včas?
Legolas se mezitím rozhodne Pipina za každou cenu dopadnout. Pomůže mu v tom Pipinova vlastní hloupost. Ale když se to vezme kolem a kolem... opět končím, dle Jeremiášovy terminologie, cliffhangerem, tak mě nekousněte.


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Dějiny

3. února 2015 v 15:17 | Irith |  Hobitosloví
Dnešní článek bude o té nejranější a nejzákladnější historii hobitů. Nejdřív rozdělím hobity na tři "rasy" a pak následuje delší odstavec o dějinách. Od počátků všeho hobitstva až po současnost.
Součástí druhé části tohoto článku jsou i dvě mapy, vysvětlující hobití putování. Tvořila jsem je já v malování, takže náležitě vypadají. Snad se v nich vyznáte...


(Autorem obrázků je Clarissa)

Otrok Prstenu - Král

1. února 2015 v 8:54 | Irith |  Otrok prstenu - komplet
Kapitola, ve které výjimečně není o druhé dějové linii ani slovo. A o co tady půjde? Theoden se konečně rozhodne bránit svou zem. Je k tomu přiměn ne moc hezkými událostmi přímo na jeho dvoře. Gandalf a elfové porazí Sarumana a potrestají ho jedním z těch nejhorších způsobů. Hobiti se konečně setkají se svými přáteli a mohou být, alespoň na chvíli, v bezpečí. A na konec, jako takový bonus, vás čeká malé můří memento. Tak ať se líbí!


(Autorem obrázku je Jeremiáš)