Leden 2015

Hobití Silmarillion - Část dvě

30. ledna 2015 v 8:59 | Irith |  Hobitosloví
Druhá část mé hobití "směsky". Potom už vás bude čekat asi nejzajímavější část vůbec - historie (alespoň mě to tedy bavilo nejvíc). A o čem to bude dneska? Nejdřív moje hrozně zmatené vysvětlení hobitího kalendáře, pak ještě zmatenější odstavec o hobitích svátcích, jak si přála Clarissa a nakonec malé odlehčení v podobě pátrání po tom, jak se říká hobitím dětem.

A ještě jedna věc. Úžasná Clarissa pro hobití Silmarillion vytvořila naprosto úžasnou "obálku", kterou bud odteď dávat pod každý Silmarillionský článek.
Galadriel, díky moc. Tohle je daleko skvělejší než ta Frodova lahvička i než cokoliv jiného. Díky moc!Otrok Prstenu - Útěk

28. ledna 2015 v 15:35 | Irith |  Otrok prstenu - komplet
U minulé kapitoly jsem psala, že výjimečně obsahuje všechny dějové linie. Tak tahle zase výjimečně obsahuje jen jednu jedinou dějovou linii. A to hobity. Ale nebojte se, v příští kapitole nebude o hobitech pro změnu ani zmínka :-) Prostě se mi jen tuhle scénu nechtělo trhat do dvou kapitol, takže je tady komplet a vešla se sem jen ona (také je kapitola o něco kratší).
Vím, že tam ta Estella absolutně nesedí, ale bez ní to vypadalo vážně divně. Berte ji jen jako kulturní vložku :-)
A příběh? Pipin konečně zrealizuje svůj útěk. Jeho plán tentokrát zafunguje bezvadně. Protože s naprosto zmateným a vyděšeným Smíškem, si může dělat, co chce...
Jen pro informaci. Nějaké "svědomí" a "pocit viny" se u Pipa objeví až o hodně později, takže zatím to rozhodně nečekejte.


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Hobití Silmarillion - Část jedna

26. ledna 2015 v 13:35 | Irith |  Hobitosloví
Toto je první část trochu zajímavější části mého hobitího Silmarillionu. Je to taková směska všeho, co se nevešlo jinam. Původně měly být obě části v jednom článku, ale je to zkrátka moc dlouhé a hlavně složité na to, abych si to dovolila dát najednou.
Dnes vás tedy čeká povídání o hobitích penězích a mírách, o jazyku a náboženství, ale i o škole a učenosti a nakonec takový odstaveček, který jsem vzhledem k posledním událostem chtěla smazat, ale nakonec jsem ho nechala.
Pokud jste nepochopili už tohle, máte docela smůlu, příště přijde na řadu kalendář...

Otrok Prstenu - Na cestě do Mordoru

24. ledna 2015 v 8:17 | Irith |  Otrok prstenu - komplet
Příběh se pořádně rozjíždí a zamotává. Tahle kapitola je maličko delší a výjimečně obsahuje všechny čtyři dosavadní dějové linie.
Sam s Frodem jsou ve Fangornu a Samovi se podaří přesvědčit enty, aby vytáhli proti Sarumanovi, Aragorn vede dobře známou konverzaci s králem mrtvých, Gandalf se rozhodne požádat o pomoc deus ex orly (vypůjčeno od Bantyzsobriezsy :-)) a Smíšek začíná mít doopravdy starosti. Pipin se chová hrozně divně a nikdo neví proč...


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Správa Kraje

22. ledna 2015 v 18:05 | Irith |  Hobitosloví
Druhý díl z mého "hobitího Silmarillionu" se bude zabývat správní stránkou věci. Sociálními službami Kraje, právem a také bydlením.
Většina informací z práva mám od Lady Galadriel z TolkienConu, které tímto ještě jednou moc děkuji!

TolkienCon 2015

20. ledna 2015 v 16:48 | Irith (text) |  Tolkienovské akce
Deník z Conu se mi podařilo dopsat celkem rychle, takže ho sem dávám už teď. A opět ho budu celý psát se změněnými jmény a v mužském rodě. Je to hrozně uklidňující. Fotky by snad měly být někde zde. Hledej.... :-)

Otrok Prstenu - Zajatec

18. ledna 2015 v 10:20 | Irith |  Otrok prstenu - komplet
Další kapitola Otroka Prstenu. Tentokrát čistě hobití. Na Gandalfa a Aragorna s Boromirem si holt ještě počkáme... Takže, skřeti, co nesli Froda se Samem jsou rozprášeni, ale pro oba hobity se situace vůbec nezlepšila. Popadla je neznámá bytost a právě je nese vstříct neblyze proslulému Fangornu. Mezitím udělá Legolas důležité rozhodnutí. Rozhodnutí, které mladšího z obou hobitů málem zabije.


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

O uspořádání Kraje

16. ledna 2015 v 10:16 | Irith (text), Polly (takové ty úplně supr dupr bezva úžasné obrázky) |  Hobitosloví
První část z mého hobitího výzkumu. Teď se budeme zabírat geografií Kraje. Většina údajů je zpracovaných podle Agrenostu. Nejdřív se v článku zaobírám čtyřmi čtvrtkami a dvěma markami, poté třemi nejvýznamnějšími městečky a nakonec i druhou a jedinou další hobití osadou - Hůrkou.

Tady na tom místě bych chtěla znovu vypíchnout Pollyinu práci a její mapu. Protože česká mapa NEEXISTUJE (kromě toho fousu mapy co je ve Společenstvu) a všechny anglické jsou jednak amatérské a jednak děsně nečitelné. Nějakou normální jsme vybíraly asi dva dny. A i potom byla dost fuška doplnit jména všech vesnic a potoků. Takže na tomhle článku prosím znovu a důkladně oceňte její práci :-)


Otrok Prstenu - Elfí rada

14. ledna 2015 v 12:40 | Irith |  Otrok prstenu - komplet
Čtvrtá kapitola Otroka. Do hry vstoupí pár nových postav (prostě je mi Galadriel z elfů nejsympatičtější) a konečně se dá tušit první střet mezi Pipinem a Legolasem.


(Autorem obrázku je Jeremiáš)


Obrázky související s hobity

12. ledna 2015 v 14:41 | Polly |  Naše obrázky
Již dlouhatánskou dobu jsem sem nepřidala své obrázky, omlouvám se. Ale nebyl moc čas, a poté jsem jen tak čmárala různé věci, které se teď sem bojím přidat. Ale teď vám přináším něco, co vám to snad vynahradí.


Otrok Prstenu - Prsten Moci

10. ledna 2015 v 8:25 | Irith |  Otrok prstenu - komplet
Třetí kapitola a příběh se pomaličku začíná rozjíždět. Pipin je rozervaný mezi touhou po Prstenu a láskou ke Smíškovi a je otázka, čeho všeho je schopen. Smíšek naproti tomu chce jen jedno - zpátky svého malého bratrance. Aragron a Boromir se setkají s Eomerem a pošlou ho zpátky varovat Edoras. Sam s Frodem jsou stále ve skřetím zajetí a vypadá to s nimi bledě. Zato Gandalf ujíždí do Lorienu a v mysli mu roste stín a hrozba...


(Autorem obrázku je Jermiáš)

Další várka našich PP postřehů

8. ledna 2015 v 18:33 | Irith a Polly |  Tolkienovské postřehy
Rozhodly jsme se (spíš, já jsem rozhodla), že bychom mohly na blog dát zase nějaké svoje postřehy. Jsou to fotky věcí, které jsme běžně potkávaly v ulicích. A na závěr přidáváme ještě ukázku našeho originálního zpracování domácího úkolu.


Otrok Prstenu - Nečekaná setkání

6. ledna 2015 v 15:50 | Irith |  Otrok prstenu - komplet
Druhá kapitola mé povídky. Zlo a nebezpečí se stupňuje a nikdo si už nemůže být ničím jist...
A o co tady vlastně jde? Pipin se odhodlá k dost razantnímu kroku, Aragorna dohoní záhadný muž v plášti, Sam s Frodem jsou ve skřetím zajetí a Gimli s Legolasem jsou každým krokem blíže Mordoru i prvně jmenovaným hobitům...

PS: Ano Kořene, je to zveřejněné až dnes. Ber to jako pomstu za Pověry (respektive tvoje (ne)zveřejnování Pověr)...


(Autorem obrázku je Jeremiáš)

Plášť

4. ledna 2015 v 10:18 | Polly (text a obrázek) |  Blog
Clarissa po nás kdysi chtěla návod na vyrobení pláště. Takže ho tu (s nepatrným zpožděním) konečně zveřejňujeme. Samozřejmě, že postup může použít i kdokoliv jiný. Tedy za předpokladu, že to pochopíte (což je jen velmi malá pravděpodobnost, protože moje vysvětlovací schopnosti se blíží absolutní nule).

Otrok Prstenu - Zvrat

2. ledna 2015 v 9:25 | Irith |  Otrok prstenu - komplet
Teď, po skončení všech našich projektů a závazků konečně našel čas na zveřejnění povídky, která pořádně, podobně jako Samovy trable, zamíchala naší další tvorbou a provozováním. Představuji vám Otroka Prstenu. Už jsem to psala několikrát, ale pro jistotu to napíšu ještě jednou. Název je původně Jeremiášův, pro jeden jeho článek, ale ochotně mi ho dovolil použít na tento příběh (jsem totiž naprosté pako, co se vyprovozovávání jmen týče).

Upozorňuji předem, že tato povídka je hodně temná. Smrt je hned v první kapitole a postupně se nebezpečí jen stupňuje.


(Autorem obrázku je Jeremiáš)