Říjen 2014

Až odejdeme...

31. října 2014 v 7:00 | Irith |  Jednorázové povídky
Povídka, v níž jsem porušila hned dvě svoje předsevzetí. To první bylo, že vůbec něco takového spášu. Asi před měsícem se tuším u Clarissy vyskytla diskuze na téma, kam odcházejí hobiti po smrti. Tenkrát jsem se zapřísáhla, že ano, je to zajímavé téma, ale ne, nic na to nenapíšu. A teď? A druhé předsevzetí. Rovněž u Clarissy jsem psala, že Aredhel se zřejmě (z principu) u nás povídky s věnováním nedočká. Ale s touhle mi pomohla tak moc, že ji tuto povídku prostě věnovat musím. Bez ní bych to v životě nedala dohromady.
Takže, Aredhel, díky moc za obětavé přednášky a korekce mých výplodů :-). A samozřejmě za Tvůj úžasný blog a překrásné povídky a básně. A nedělej si nic z toho, že umíš psát jenom smutné věci. Já bych zase něco tak smutného a krásného jako Slzy šedé smrti, nebo Vzpomínka na slunce a prach nestvořila, ani kdybych se na hlavu postavila.

Původně jsem chtěla napsat trochu něco jiného, abych nerozčílila Jeremiáše s Clarissou s jejich povídkami. Ale... no... jaksi si neumím jisté dva hobity představit jako dědečky nad hrobem. Takže nakonec zvolen osvědčený Bilbo.
A proč jsem se tedy tuto povídku rozhodla napsat? Protože 31. října...


Zloděj u draka

29. října 2014 v 7:44 | Irith a Polly |  Naše písničky - Staré verze
Tohle asi byla největší a nejtěžší výzva, co se písniček týče, vůbec. Je to na Bednu od whisky a dalo nám hrozně práce vyprovozovat téma a pak slova. Původně jsme na ni z těchto důvodů nic skládat nechtěly, ale po Clarissině komentáři, že se za ni přimlouvá, bylo jasné, že to musíme zvládnout už jen z principu :-) Takže by se dalo říct, že tato písnička je speciálně pro Clarissu.

A téma... jako první se samozřejmě nabízelo složit něco na Zrádce, ale to moc nedávalo smysl a hlavně by to vypadalo hrozně divně (Pip určitě vždycky toužil potom zazpívat si s Kozkem pod šibenicí árii). Takže nakonec zvoleno téma z Hobita. Co by si asi tak Bilbo se Šmakem řekli, kdyby přitom měli zpívat?

(Ne)Přátelé

27. října 2014 v 7:42 | Irith |  Jednorázové povídky
Za tuto povídku jsou přímo zodpovědní Jeremiáš s Aredhel a s tou jejich depresí. Jen díky jejich smutným článkům jsem dostala nápad na toto. Takže stěžovat si běžte k nim.
Polovina této povídky je opsaná z knihy, takže je možné, že vám některé části přijdou důvěrně známé. Ale bez toho by to nedávalo smysl. Prosím nepřeskakujte, protože občas je mezi odstavcem opsaného textu pár mých vět a ty jsou většinou důležité pro pochopení dalšího děje :-)
A o čem to je?


Nikomu nevěř, Frodo. Nikdy nevíš, koho Prsten ovládnul a kdo je tvůj přítel. Nevěř nikomu.

O blázinci, melírech a střepech

25. října 2014 v 7:25 | Polly a Irith |  Jednorázové povídky
Gilly si za Den hobitů přála povídku, kde bychom vysvětlily, proč nemáme rády elfy apod. Vzpomněly jsme si, že jsme si kdysi dávno psaly takovou podivnou konzevraci na meilu a rozhodly se, že to použijeme. Necháváme to v původním stavu, abyste viděli, jak to vypadá, když se Pipin nudí...

Epidemie

23. října 2014 v 17:03 | Irith |  Jednorázové povídky
Vím, že tímhle Jeremiášovi tak trochu hodně lezu do zelí, ale hobiti jednak elfíkům lezou do zelí rádi a jednak chci mít na Mittalmaru své povídky kompletní. Takže zveřejňuji i Epidemii. Asi ji už mnoho z Vás četlo na Anekronu2 ale co, ohlasy byly vesměs kladné a trocha smíchu neškodí. Povídka je napsaná na přání Jeremiášovi za Den všeho hobistva. Téma bylo, co se stane, když si členové Společenstva vymění role. Pojala jsem to tak trochu ve stylu Samových trablí a výsledek? No, zhodnoťte sami.

Tag - 1. část

21. října 2014 v 15:42 | Irith, Delfi, Polly |  TEN Tag
Jak Jeremiáš správně prorokoval, do jednoho článku nám tenhle tag blog nevzal (I: A dalo mi dost práce překecat ho, aby to vzal do dvou). Takže tady je první část tagu, na který nás nominovala Chika, za což jí moc děkujeme.
Pohodlně se usaďte a připravte se na dlouhou, i když občas ne nudnou zábavu.
Tady se konečně dozvíte, co to je OTP, jak se perou hobiti, nebo jaké nápisy můžete vidět na Smíškových rukou.

Tag - 2. část

21. října 2014 v 15:36 | Irith, Delfi, Polly |  TEN Tag
Druhá část tagu. Tentokrát se dozvíte, že vážně existuje něco jménem Polystyren Phobia, zjistíte, co nosí hobiti za bižuterii a dozvíte se dopředu pár informací o maličkých změnách, které na Mittalmaru plánujeme...

Kozy pletly

19. října 2014 v 8:40 | Irith a Polly |  Naše písničky - Staré verze
Že napíšeme upravenou verzi na Třešně zrály, nám bylo jasné jakmile jsme tu písničku poprvé zpívaly na hudebce. A hnal svý stádo dál je totiž tak geniální věta, že nesměla zůstat nevyužita. Dnes jsme se konečně odhodlaly a složily to. Jen podotýkáme, že jsme to skládaly o třídnické hodině, zatímco se četl Školní řád. Umíte si předstvit, jak z nás byla profesorka naštvaná, když jsme se v lavici hroutily smíchy...


Změna plánu - část 2.

17. října 2014 v 19:03 | Polly |  Jednorázové povídky
Slibovaná druhá část povídky. Jak dopadne honba za zbývajícími hobity? Zmoudřel už Smíškův poník? A odpovědi na mnoho dalších otázek najdete níže.

Vánoce ve Středozemi

15. října 2014 v 15:18 | Irith, Polly, Delfi a možná i vy |  Vánoce ve Středozemi
Jak asi slaví Vánoce Kozk, Odula, Arwen, nebo Milášek Jeden Prsten? Pojďte to zkusit zjistit!


Změna plánu - část 1.

13. října 2014 v 17:36 | Polly |  Jednorázové povídky
Povídka, která má pevné základy v knize, docela velká část je z ní opsána, aby to dávalo smysl. Začíná, když Frodo, Sam a Pipin jedou se Sedlákem Červíkem k Hůreckému přívozu.
Nic zásadního se v ní nestane a byla kdysi napsaná hlavně k tomu, aby Irith trochu pomohla s absťákem a trochu ji rozveselila. Takže prostě jen taková oddechovka :) Jo, a blog mi to odmítá vložit najednou, proto to musím rozdělit na dvě části.
Tady je ta první:

Irith na exkurzi aneb Hobitmaniaka se neodváží pustit za hranice - Pán prstenů a Hobit

11. října 2014 v 8:29 | Irith |  Tolkienovské postřehy
Pokračování mého Středohorského putování :-). Respektive ani ne tak pokračování, jako další zpráva ohledně mých Tolkienovských výzkumů.
To abyste věděli, že za Středozemí nemusíte jezdit do Skotska, do Bretaňě nebo snad na Nový Zéland. Stačí se zbláznit a odjet na školní exkurzi pár kilometrů za Prahu.

Nildanya - Epilog

9. října 2014 v 15:16 | Irith |  Nildanya - komplet
Epilog a s Nildanyou se už definitivně loučíme. Ale ne tak docela. Tenhle příběh totiž není uzavřený, nekončí. Tím, jak je to vlastně jen několik na sebe navazujících drabblů je absolutně otevřený. Je možné, že časem napíšu něco, co by se do něj také hodilo, je možné, že něco takového napíšete i vy. Nildanya nekončí, Nildanya žije vlastní životem a kdokoliv do ní může vstoupit a zase odejít.

Potom bude následovat Pollyina dvoukapitolová povídka Změna plánu, pár jednorázovek, které se za tu dobu vyskytly a už přijde na řadu dlouho slibovaný Otrok Prstenu.

Epilog. O čem to je? V hloubi Fanghornského lesa, Peregrin Bral vzpomíná na staré křivdy...

Irith na exkurzi aneb Hobitomaniaka se neodváží pustit za hranice

7. října 2014 v 15:03 | Irith |  Výlety a zájezdy
Původně jsem o téhle exkurzi vůbec nechtěla psát, ale poté, co jsem v Budyni objevila sochu sv. Peregrina, bylo mi jasné, že prostě musím. Tak si to užijte! Bude samozřejmě následovat druhý, hobití díl :-)

Nildanya - Kapitola sedmá

5. října 2014 v 8:33 | Irith |  Nildanya - komplet
Je to tak, poslední, sedmá kapitola. Jestli se divíte, proč sedmá, když jsem na začátku psala, že jich bude šest, tak je to proto, že neumím počítat :-)
Pak bude následovat už jen kraťoučký epilog a s Nildanyou se definitivně rozloučíme.

Pipin se se Smíškem znovu kamarádí a to znamená průšvih. Přidejte si k tomu ještě Bilbovu oslavu na rozloučenou a velice naštvanou Barvínku a bude vám jasné, že tady půjde "o život".