Zombie tag

9. září 2014 v 15:53 | Irith, Delfi, Polly |  Zombie tag
Po dlouhatánské prodlevě (je dost obtížné udělat takhle složitý tag ve třech) konečně hlásíme, že se také zúčastňujeme zombie tagu. Ale protože jsme to my a my neděláme nic normálně, rozdělily jsme ho na dvě části. První normální a druhou… však uvidíte…


První dvě postavy jsme vybíraly z knih: Irith - Eragon, Delfi - Medvídek Pú, Polly - Kronika rodu Spiderwicků


Jako první by zemřel…

Irith: Eragon. Žádná škoda, sice si umím představit, že by to dopadlo lépe (Arya), ale také to mohlo dopadnout mnohem hůř (Orik).

Delfi: Klokánek. Ach jo, vážně? Zrovna takové roztomilé, malé mládě. Klokanice by umřela žalem.

Polly: Jared. Doufala jsem v jeho pomoc, ale co už. Kašlu na něj ;)Abych se zachránila, strčila bych zombíkům do náruče….

Irith: Tady to bylo zajímavé. Nakonec tedy Safira, ale pětkrát za sebou mi vyšel Eragon. Takže to vypadá, že zradím Eragona, který tím pádem také jako první zemře, ale vzhledem k tomu, že je to proti pravidlům, musím za něj obětovat Safiru. Chudinka.

Delfi: Ijáčka. Tak ten by mi nepoděkoval. Melancholického starce ale není taková škoda jako veselého mladíčka.

Polly: Mallory. Tak pořád lepší ona, než já. Abych řekla pravdu, tak při prvním čtení této knihy jsem jí neměla moc ráda, takže vlastně to zas taková škoda nebude…Další postavy jsou z knížek: Irith - Lev, čarodějnice a skříň, Delfi - Ronja, dcera loupežníka, Polly - Harry Potter a kámen mudrcůJako první se v zombie promění…

Irith: Edmund. Chudáček, jestli jste četli deset days character challenge víte, že mám pro něj jakousi slabost… Ale na druhou stranu, přesně tohle by sedělo. Chudák Edmund si to odnese, zatímco hnusnej zrádce Aslan… no, uvidíte :-)

Delfi: Birk. To by mě zajímalo, jestli by měl pořád ty ohnivě rudé vlasy, nebo jestli by mu vybledly jako jeho kůže.

Polly: Dursleyovi. Tak to bude silný protivník. Snad to nebude úplně celá rodina až do sedmého kolene!
Kdo mě obětuje zombíkům, aby se zachránil?

Irith: Aslan. Ty zrádče! Ale já věděla, že divným, mizejícím lvům se nedá věřit… No počkej, hned zajdu za Bílou čarodějnicí a osobně jí předám kamenný nůž, aby mohla dokončit to, co jí předtím jaksi nevyšlo…

Delfi: Mattis. No počkej, ty fousatej mafiáne, dám tě roztrhat harpyjím.

Polly: Harry. Nikdy mi nebyl sympatický, ale že by byl schopný tohohle… Nemám ho ráda ještě víc!Další oběti jsme vybíraly z děl: Irith - Záhada hlavolamu, Delfi - Z archivu Sherlocka Holmese, Polly - PyramidyA idiotem týmu se stává…

Irith: Mirek Dušín. Chi, to sedí :-) . Nikdy jsem ho neměla moc ráda…

Delfi: Paní Hudsonová. Taková milá stará dáma! I když, je pravda, že občas jí něco nedochází. Na její obranu lze říct, že vedle Sherlocka vypadá jako idiot každý.

Polly: Ptraci. To docela sedí. Alespoň nám někdo bude moct loupat ovoce a bude nás příjemně ovívat vějířem.
Mozek týmu je…

Irith: Jan Tleskač. No, jestli neumí zombící létat, tak nám to určitě pomůže. Unikneme jim na létajících kolech a bude to. Elegantní, že?

Delfi: Sherlock Holmes. Jop, takhle je to správně!

Polly: Těpic. Vystudovaný vrah, to se hodí. Pomůže nám ty zombíky vraždit efekt(iv)něji.Předposlední knihy jsou: Irith - Harry Potter a Ohnivý pohár, Delfi - Brisingr, Polly - Pan PondělíMedik týmu…

Irith: Pošuk Moody. Ale jo, mohlo to být horší. Jen by někteří ranění mohli mít proti jeho metodám jakési námitky…

Delfi: Eragon. Díkybohu, to mohlo dopadnout hůř. Ale po jeho omylu s Elvou jsem mu nějak přestala věřit.

Polly: Vůle. Spíš v podobě žabky, jinak jí to nedovolím ;) S pomocí vědění v nejhorším případě přemluví Artura, a ten nás vyléčí tím, že nám půjčí klíč… Snad to bude fungovat.
Expert na zbraně…

Irith: Harry Potter. No, jestli se Expelliarmus počítá jako zbraň, tak máme docela slušnou šanci.

Delfi: Orik. To mi to krásně vychází. Zvlášť sekery bychom určitě měli naostřené.

Polly: Artur. S klíčem to půjde snadno. Navíc, když jsou oba spojené v meč. Tady to vypadá docela slibně.
Poslední, možná nejdůležitější postavy stvořili autoři z knih: Irith - Barva kouzel, Delfi - Hunger Games: Aréna smrti, Polly - LeviatanRváč týmu…

Irith: Mrakoplaš. Existuje v té knize postava, která by se na to hodila méně??? Ale půlka cihly v ponožce také není k zahození…

Delfi: Haymitch. Chcete říct, že ten ožrala by dokázal v ruce udržet něco, co se alespoň podobá zbrani?

Polly: Hromovládce. Sice to není postava, ale rváč je to určitě. Pomocí tohohle stroje zombíkům utečeme. Teda, jestli se nám ho podaří dát do pohybu...
A kapitánem týmu se stává…. (dramatická pauza)

Irith: Broadman (hostinský od Prokopnutého Bubnu). Mám dojem, že jsem právě dohrála. S ním ve vedení nemám šanci.

Delfi: Katniss. Konec dobrý, všechno dobré. Nevím, jestli je Katniss vyloženě vůdcovský typ, ale určitě je natolik statečná, aby to zvládla.

Polly: Deryn. Ukradne Alekovi senzitivního opíka (pro větší efekt) a pak nám bude radit. Když si dokázala poradit se splašeným slonem (a to dokonce i bez pěti šípů!), tak proč by si neporadila před bandou zběsilých zrůdiček.Pravděpodobný scénář:


Irith: Počkám, až bude Eragon mrtvý a nebude otravovat. Aby čekání nebylo dlouhé, trochu mu pomůžu a strčím ho zombíkům, aby se nevrhli na mě. Kdyby s tím měl někdo problém, tak za ním hodím i Safiru. V tom ale zaútočí hnusný Aslan, jen tak tak mu uniknu (zakopnu a díky tomu mě mine). Edmund se mě bude snažit chránit, ale sám se změní v zombie. Budeme se před ním snažit uprchnout na létajících kolech. Díky špatnému vedení (že ano, Broadmane) a mé šikovnosti se ale odehraje jakási hromadná srážka. Při padání dolů na mě bude Mirek Dušín řvát, ať se nesnažím Harryho navést, aby odzbrojil Aslana, že je to nečestné a nesportovní. Po rozplácnutí se na zem nás lehce drasticky Pošuk Moody vyléčí. Raději se dáme na útěk. Mrakoplaš omráčí polovinou cihly v ponožce sám sebe, Harryho a Moodyho a já se zabiju při pokusu o útěk o jedinou pouliční lampu v okolí (a Pollyina Hromovládce). No, pamatujte, že jsem vás měla ráda, udělejte mi hezký náhrobek (Polly, víš jaký mi tam máš napsat epitaf…) a hlavně zabraňte Polly aby spáchala sebevraždu.

Jo zapomněla jsem dodat, celá ta předchozí katastrofa je samozřejmě čistě Broadmanova vina, ne aby vás napadlo něco jiného.
Delfi: Je to zlé. Přepadli nás. Birka naštěstí jen přeměnili, ale hned se vrhnul po Klokánkovi a hodil ho po paní Hudsonové. Klokánek bohužel na následky zranění zemřel. Paní Hudsonovou však trefil Klokánek ocasem do hlavy a nejspíš jí tím vymazal paměť, neboť se stále ptá, kde je Ijáček. Chudák neví, že jsem ho strčila zombíkům, aby se nažrali a nechali mě jít. Muhehe. Eragon se snaží o paní Hudsonovou starat a paměť jí vrátit, vypadá to ale beznadějně, protože naposledy jsem ji viděla, jak se tulí k jeho noze a říká: "Alíku, k noze, támhle je piraňa."

Mattis se mě sice snažil zneškodnit, ale poštvala jsem na něj Haymitche, ten když získá setrvačnost, tak ho nic nezastaví. Ani pánev.

Sherlock se ve vypjaté situaci projevil jako podporující jedinec a radí se s velitelkou Katniss, kam dál, jenže Orik se jim do toho pořád montuje, že by bylo nejlepší použít zbraně a vrhnout se na zombie. Ach bože, jak tohle dopadne?Polly: Po smrti Jareda mu seberu kukátko a Klíč k určování kouzelných tvorů. A s pomocí kouzelných stvoření nám pomůžu proti zombíkům (teda, jestli se mě ty bytosti neleknou…:-)). Budeme se pracně vyhýbat Dursleyovým, ale díky Těpicovým schopnostem jim dokážeme utéct i po kolmých stěnách pyramidy (pokud budou čirou náhodou v okolí). Artur nám bude dodávat nové a nové zbraně, které stejně buď hned ztratíme, nebo zlomíme. Poté se všichni nějak hromadně naskládáme do Hromovládce a za všudypřítomného oloupaného ovoce se ho pokusíme rozpohybovat. Nakonec ho použijeme jako bunkr a budeme bojovat z něj. Vůle bude poskakovat okolo a všemi možnými metodami přesvědčovat Artura k půjčení Klíče, načež zjistíme, že to stejně nefunguje. Ale nakonec nás duchapřítomně zachrání Deryn, protože omylem o mě zakopne a dá Hromovládce do pohybu. Pak se ujme řízení a my všechny zombíky přejedeme a odjedeme pryč.

Tam narazím na (pravděpodobně už padlý) tým Irith a zjistím, že se to u nich jaksi hodně dost zvrtlo. A taky to, že Irith padla při pokusu o útěk, když narazila do jediné pouliční lampy v okolí a skácela se rovnou pod našeho Hromovládce.

A co bude následovat? Vždyť už jste to četli v tom jejím… Můj pokus o sebevraždu (Dala by se ta lampa využít ještě jednou?)

Asi jste si všimli, že jsme nevybíraly knihy od Tolkiena. To má svůj účel. Protože máme blog tři dohromady, rozhodly jsme se o malé netradiční zpestření. O tým Mittalmar. A protože je Mittalmar Tolkienovský blog, vybíraly jsme pouze z Tolkienových knih. A jak bychom obstály?

Silmarillion

Jako první zemře… Elwing. To byla ta, jak se proměnila na mořského ptáka, ne? Elfka, žádná škoda.


Abychom zachránily holé životy, obětujeme mrtvé armádě… Mim (Nad i má být háček naopak, ale vážně netušíme, jak se to píše). A to je kdo??? No, rozhodně nebudeme mít dost času na to, ho detailně poznat… (… a možná je to dobře….)Dvě věže

Jako první, se v zombie promění… Aragorn). No, provozovaly jsme, že zrovna Aragorn vydrží trochu déle… ale lepší, než třeba hobiti. A alespoň se Faramir bude moci stát správcem a vládcem Gondoru.Aby si zachránil svůj bídný život, podrazí nás… Glum. To sedí. To naprosto sedí (Ale rozhodně nezapomeneme říct Samovi, aby tě pořádně přetáhl pánvičkou)Společenstvo Prstenu

Idiotem týmu se stává… Sauron. Chápeme, že se od levitující oční bulvy moc inteligence neočekává, ale stejně… no co, třeba ho založí levitující černá příšerka.Aby vyvážil (a sakra, jaký slovo sem použít? Demenci nejde, debilitu také ne… doprovozujte si, co chcete, nic povoleného nás nenapadá) levitující bulvy musí se náš mozek týmu opravdu snažit. Je to to totiž… Cvali Bulva. Tak doufejme, že mu mozkové buňky fungují lépe, než jeho jmenovci….Hobit

Ten, kdo nás (pokud ho nepostihne náhlá senilita) vyléčí ze všech (ne)možných chorob a dodá nám nový optimismus je… Gandalf. Ale jo, musíme jen doufat, že ho ta senilita nepostihne zrovna ve chvíli, kdy se nám bude holí šťourat ve zlomené noze.A ten, kdo se vždy postará o to, abychom měly sekery proklatě nízko je… Thorin Pavéza. Upřímně to mohlo dopadnout mnohem hůř. Thorin je asi… ehm… osoba? veskrze povolaná.Návrat Krále

Kdo se za nás postaví zombíkům? No přece… Sam Křepelka! Jen musíme doufat, že má dostatečnou zásobu pánví. Ale věříme, že když se Sam rozzuří, dokáže být opravdu nebezpečný!A náš kapitán je… Frodo Pytlík. To perfektně sedí. Jen by se měl snažit být míň mrtvý/sežraný/bodnutý/bezvědomý. No, Delfi, doufáme, že se o nás postaráš :-)A pravděpodobný scénář? Protože ani Irith (Pipin) ani Polly (Smíšek) nebyly vybrány, je pravděpodobné, že budou takové ty (ne)důležité postavičky vzadu, co se jen válejí smíchy a jichž se zombíci bojí i dotknout, aby se nenakazili nějakou psychickou chorobou.

Takže, na začátku asi ztratíme Elwing a Mima což je nám celkem jedno, jelikož absolutně nevíme, co to má být zač. Problém je, že se v první zombie změní Aragorn. No, nechtěla bych být na jeho místě, až to Arwen zjistí… Na Gluma si rozhodně dáme pozor, hlavně aby nepodrazil kapitána našeho týmu. Ale co, Sam ho snad ohlídá. K tomu mu dopomáhej bůh a Thorin. Pokud by ale Sam v boji s Glumem utržil nějakou ránu, Gandalf ho určitě vyléčí. A jak vyzrát na zombíky určitě vymyslí Cvali Bulva, zatímco jiná bulva bude plnit svou roli idiota týmu. Ještě že je Sauron proti zombiím imunní…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Clarissa Clarissa | Web | 9. září 2014 v 16:39 | Reagovat

V životě jsem o zombie tagu neslyšela a absolutn nechápu celou pointu.
Ale bavila jsem se královsky. :D

2 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 9. září 2014 v 19:48 | Reagovat

[1]: Měl jsem to na svém blogu. Pointa je v tom, že vybereš postavy z předem připravených knih zcela náhodně (kde se kniha otevře) a pak dosadíš jako odpovědi na otázky. Prosté... a v podání provozovatelek z Mittalmaru návykové :-D

3 Irith Irith | Web | 9. září 2014 v 19:57 | Reagovat

[2]: Jak návykové?

4 Scrat Scrat | E-mail | Web | 9. září 2014 v 20:44 | Reagovat

Vy jste mě zase pobavily :-D Mimochodem, dneska jsme ve škole zpívaly "Řekni, kde ty kytky, jsou?" a já jsem zpívala tu hobití verzi :D Ale asi si toho nikdo nevšiml..
Jo a vy jste ty jména vybíraly náhodně nebo ne?

5 Irith Irith | Web | 9. září 2014 v 20:51 | Reagovat

[4]: No, o to jde. Vybrat to, co ti jako první padne do oka ;-)
To je skvělé!!! My to také zpíváme upravené a také si toho nikdo nevšiml. Jsi vážně dobrá, že sis to zapamatovala!!! :-D  :-D  :-D

6 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 10. září 2014 v 17:09 | Reagovat

Asi jsem trochu blbá (idiot týmu), ale ten zombík nahoře, to je Elijah Wood?
Super tag, nikdy před tím jsem o něm neslyšela, ale o to víc jsem se bavila. Akorát mám otázku na Irith:
Vážně nemáš ráda Aslana? To je na nejkladnější postava v Narnii... :-( Fňuky fňuk.:D

7 Irith Irith | Web | 10. září 2014 v 17:55 | Reagovat

[6]: Jo, v rozšířených verzích totiž měla být scéna, jak má Faramir sen o tom, že si Frodo Prtsen nechá a pomalu se promění ve Gluma. Dokonce to i natočili, ale pak to úplně smazali.

Aslana nemám moc ráda. Abych přiznala barvu, já ty úplné klaďase moc nemusím, stejně jako nemám ráda záporáky. Já raději něco mezi, jako je třeba Edmund

8 Kiwi Kiwi | Web | 10. září 2014 v 18:15 | Reagovat

Kdo mě obětuje zombíkům (...)? Aslan. :-D Tak tohle je geniální. Bezvadný tag, úplně jsem z toho v některých částech nemohla! :D

9 Estel Estel | 14. října 2018 v 20:29 | Reagovat

Mim je jeden nepodstatný otravný trpaslík. Já a můj bratr ho nemáme rádi. Je z Húrinových dětí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama