Září 2014

Den všeho hobitstva

29. září 2014 v 12:00 | Pipin, Smíšek, Frodo, Bilbo a Gilly |  Tolkienovské akce
Den všeho hobitstva! Den blogu mittalmar a naší posedlosti. Den, kdy se pokazilo, co mohlo, ale nakonec jsme si to i tak bezvadně užily. Teď konečně přinášíme článek o průběhu tohoto památného svátku. Teď se konečně dozvíte, jak se k našim bosým nohám postavili ve škole, jak jsme dokázaly spolehlivě vyděsit každého, kdo zrovna v ten den přišel do Stromovky a jak to vlastně celé dopadlo.
Protože je dost těžké popisovat něco takového v množném čísle a z úhlu pohledu nás všech, budu to popisovat já, Irith, ze svého pohledu. Ale protože to byl Den hobitů a my jsme hobiti, budu to psát v mužském rodě a naše jména upravím jako hobití (dle obvyklého klíče). Ale pro jistotu sem ještě dám slovník, abyste se v našich jménech (ne)ztratili.
Takže poslyšte vyprávění Peregrina, syna Palladina, o událostech Dne Hobitů roku 2014 Krajového letopočtu. Nechť dlouho roste mrkev na poli sedláka Červíka!


Hobití kostýmy

27. září 2014 v 8:25 | Irith a Polly |  Blog
Konečně se nám podařilo sehnat fotky a můžeme tedy vydat článek o tom, jak jsme si vyráběly naše kostýmy. Dalo to dost zabrat, ale výsledek stojí za to!
Poznámka: Díky Kiwi a Clarisse se Polly podařilo udělat zvýraznění komentářů. Tak snad to bude fungovat.
Dle Kiwi jsme ještě dosaly bezvadný nápad, ale nevíme, kdy se nám ho podaří zrealizovat. Schválně, jestli to odhalíte....

Nildanya - Kapitola pátá

25. září 2014 v 16:55 | Irith |  Nildanya - komplet
Pátá kapitola. Konflikt mezi Pipinem a Smíškem se vyhrocuje a Smíšek se rozhodne zbavit se svého mladšího bratrance. A jak se mu jeho pomsta povede? Čtěte a uvidíte.

Irith v Bretaňi aneb Hobitomaniak opět za hranicemi - Pán prstenů a Hobit

24. září 2014 v 15:52 | Irith |  Tolkienovské postřehy
Poslední díl mého Bretoňského putování. Příště se můžete těšit na vyúčtování Dne hobitů :-) a Cestopis "Dějepisná exkurze" (V Budyni jsem objevila sochu sv. Peregrina...).
Je tu toho málo, ale snad to ten děják zachrání :-)

Samovy trable

22. září 2014 v 12:00 | Irith a Polly |  Výplody chorých myslí
Pro dnešní významný den jsme se rozhodly publikovat jednu velice, velice významnou povídku - Samovy trable. Ta totiž odstartovala všechno, co se Kozka apod týče. Dalo by se říct, že je to taková naše "Bible". Prostě povídka, v níž jsme sepsaly většinu našich výrazů (jako Hroch, Provozovat..) a vyprovozovaly charakteristiku našich upravených postav (Kozk, Narwe...). Pokud by vám něco z toho nebylo jasné, podívejte se na náš slovníček nebo nám napište do komentářů a my se pokusíme vysvětlit.

Irith v Bretani aneb Hobitomaniak opět za hranicemi - Deník část 2

21. září 2014 v 7:28 | Irith |  Výlety a zájezdy
Druhá část mého Bretoňského cykloputování. Pak ještě bude následovat "Irith-vidí-hobity-i-v-Bretaňi", ale bude to chudší než Skotsko, protože jsem toho, ač jsem se snažila, našla mnohem méně.
Tak si užijte další část!

Nildanya - Kapitola čtvrtá

19. září 2014 v 15:20 | Irith |  Nildanya - komplet
Čtvrtá, prostřední kapitola a další ponoření do úžasného Kraje a jeho obyvatelů - hobitů. Odehrává se někdy kolem Pipinovo pěti let. Smíšek je naštvanější čím dál tím víc a pomalu si začíná říkat, že by bylo lepší, kdyby se Pipin vůbec nenarodil...

Irith v Bretani aneb Hobitomaniak opět za hranicemi - Deník část 1

17. září 2014 v 15:01 | Irith |  Výlety a zájezdy
Bretaň. Země, která nepatří do Britského království jen proto, že nešťastnou náhodou leží na opačné straně Kanálu. Země námořníků, Keltů, pověstí a mrtvých. Země, kde je hranice mezi mýtem a skutečností tenčí, než kde jinde. Země, která tak úplně nepatří do Francie, ale nepatří ani nikam jinam. Země nikoho.

Doufám, že jste se tohoto dramatického úvodu nezalekli, nešlo odolat. Já jsem byla v Bretani na týdenním cyklistickém zájezdu. Omlouvám se, že deník předkládám až tak pozdě, ale musela jsem počkat, až jistá událost vyjde ve všeobecnou známost a padne embargo, které se na ni vztahovalo.

Ještě dodám. Nejsem zvyklá jezdit na kole a vždycky jsme jezdili s mojí mladší sestrou, takže jsem vždy pět minut jela a dvě minuty na ni čekala. Takže prosím berte ty moje hrdinské řeči, kolik jsem toho ujela, s rezervou. Věřím, že vy byste toho ujeli mnohem více.

Nildanya - Kapitola třetí

15. září 2014 v 7:58 | Irith |  Nildanya - komplet
Další, třetí kapitola. Tentokrát trošičku kratší, ale snad se také bude líbit. Tři "drabble" v rozmezí Pipinových čtyř a pěti let. Smíšek vypátrá, co si jeho sestřenice představují pod pojmem "správná Pipinova výchova", jeho bratranec ho opět pořádně naštve a ještě ke všemu se k němu teď přidá i Barvínka.... bude potřeba ještě mnoho času na to, než se staré rány zahojí a Smíšek se bude schopen se svým milujícím, i když poněkud otravným bratrancem, kamarádit.

Boyd

13. září 2014 v 9:01 | Irith a jedna skvělá brožurka :-) |  Postavy
Pamatujete si, jak jsem slibovala, že přeložím tu brožurku, co se mi podařilo ulovit ve Skotsku a dám překlad na blog? S vypětím všech sil jsem to doopravdy přeložila. Je to pravděpodobně můj největší anglický počin vůbec a moje profesorka by byla nadšená, kdyby viděla, s jakým nadšením překládám jedenatřicet stránek do češtiny. Přeloženo většinou v autobuse, po cestě do Bretaně, se slovníkem ve čtečce a se zuřivými lingvistickými debatami s mojí mamkou. Ale povedlo se! Je možné, že něco není přeloženo úplně přesně a je pravděpodobné, že překlad je dost kostrbatý, ale kdybyste znali můj vztah k angličtině, museli byste to pochopit. Tak snad omluvíte.
Jen jsem tam nepochopila asi dvě věci, tak u toho jsem udělala otazníčky a pokud by mi to někdo byl ochotný vysvětlit, vítám :-) .
První kapitola byla dost divná a nepochopila jsem její význam, jen se tam mluvilo o Skotských příjmeních, bylo to dost obecné a strašně nudné. Takže jsem ji vynechala, protože jinak by mi to blog nevzal (stále nechápu jeho počítání znaků).
Přeji příjemné počtení!

Nildanya - Kapitola druhá

11. září 2014 v 14:46 | Irith |  Nildanya - komplet
Druhá "kapitola" a druhé ponoření do Smíškova nádherného světa, který kazí jen jediné - jeho mladší bratranec. Kapitola se odehrává v někdy v době od Pipinovo dvou do jeho tří let let, a konečně v ni Smíšek pochopí, proč Perla, Berunka a Barvínka tolik žárlí. Pokud bych opět byla mimo, co se klukovského způsobu myšlení píše, opravte mě (a to platí i pro všechny následující kapitoly).

Zombie tag

9. září 2014 v 15:53 | Irith, Delfi, Polly |  Zombie tag
Po dlouhatánské prodlevě (je dost obtížné udělat takhle složitý tag ve třech) konečně hlásíme, že se také zúčastňujeme zombie tagu. Ale protože jsme to my a my neděláme nic normálně, rozdělily jsme ho na dvě části. První normální a druhou… však uvidíte…

Nildanya - Kapitola první

7. září 2014 v 9:39 | Irith |  Nildanya - komplet
Tak konečně je to tady! První kapitola mé dlouho slibované povídky. Ale kapitola je dost špatný název. Spíš by se hodilo říct "část". Pato povídka totiž není jeden příběh, je to spíš sbírka navzájem navazujících drabble. Z toho důvodu nemám kapitoly pojmenované, protože těžko vymyslíte jedno jméno pro pět časově odlišných drabble.

Teď už k příběhu. Jak se Pipin se Smíškem skamrádili. Kdysi jsem četla nějaké anglické povídky na toto téma a všechny se mi zdály dost nepravděpodobné. Většinou to bylo tak, že se Smíšek do Pipina zamiloval, jakmile ho jako malé miminko uviděl. Ale podle mě by se takhle osmiletý kluk nechoval (ale nemůžu moc soudit. Klučičí myšlení vážně neznám, mám jen dva mladší bratrance a tátu). Pokud by tohle nicméně četl nějaký příslušník opačného pohlaví, prosím napište mi, jestli jsem se, co se "klukovského způsobu myšlení" týče, trefila.

Test závislosti

5. září 2014 v 15:45 | Irith a Polly |  Výplody chorých myslí
Kdysi, kdesi jsme našly na nějakém blogu test "jste závislí na PP?" (konkrétně zde) Velmi se nám to zalíbilo, a tak jsme se rozhodly, že tento text ukážeme i Vám.
Ale pozor! Aby to nebylo tak snadné, tak jsme přidaly do závorek za každý bod to, jak se nás tento bod týká.
Takže konečně se můžete dozvědět, jak špatně na tom jste se závislostí :)


Oblíbené stránky

3. září 2014 v 15:17 | Irith, Polly, Pomněnka, Tani a další blogeři |  Oblíbené blogy
Protože se nám už seznam oblíbených blogů nevejde do menu, musely jsme vytvořit samostatný článek. Ale to nám zase konečně dává možnost pořádně se rozepsat o osobních kvalitách každého jedince a o jeho blogu.
Pokud se někomu nelíbí, co jsme k jeho odkazu napsaly, napište nám rozzuřený komentář, pokusíme se s tím něco udělat.

EDIT: Aktualizováno 1.6.2016