Úplný slovníček našich výplodů choré mysli (provozovny)

22. srpna 2014 v 20:46 | Irith, Polly a Delfi |  Výplody chorých myslí
Stalo se, co se stát muselo. Naše postižení přerostlo tak daleko, že se již nedokážeme dorozumívat normální řečí ani s Vámi, blogery. Proto nás prosím respektujte, my Vám za to pro snadnější komunikaci přinášíme slovníček nejdůležitějších pojmů. Bude průběžně aktualizován. V rámci Vašeho zdraví Vám radíme, abyste se raději nepokoušeli zjistit, jak jsme na taková hloupá slova přišly (pokud to není uvedeno). Navíc přidáváme charakteristiku postav ze společenstva jako ochutnávku "Deníků z PP" a povídky "Samovy trable", které se tu někdy v budoucnu objeví (a aby si Jeremiáš mohl vybrat, za koho se obětuje). A ano, rozhodně nejsme normální :-)
Další čtení je jen na vlastní nebezpečí!


Obecné:
Hermelín - hobit. Je to proto, že čím jsou hobiti starší (vyzrálejší), tím víc skřetů po nich jde. (Vzniklo tak, že se Irith s Polly bavily o tom, že když jsou všichni 4 hobiti spolu, furt se něco snaží sežrat Froda. Ale když jsou spolu jen Smíšek a Pipin, všechno se pro změnu snaží sežrat Smíška. Takže čím je hobit starší, tím je vyzrálejší, jako hermelín)

USA - Kozk (viz níže), (všude se nas… narve)

Blbost - bytost

Kozkovina - blbost (Fakt nechtějte vědět, jak tyto dva názvy vznikly)

hroch - stálý stav Irith a Polly, dělí se do tří podskupin (viz níže)

Absolutní (nebo také azurový) hroch - Odvíjí se od absťáku. Prostě když Irith a Polly nejsou spolu (tento stav se vyznačuje skleslostí, hlubokými depresemi a steskem. Tento stav pravidelně nastává do pěti vteřin od doby, kdy se rozdělí (třeba po cestě ze školy) a končí po prvním nadšeném zvolání "Smíškůů!!!")

Oranžový hroch - v normálním světě někdy nazývaný "opice", je to stav, kdy nejste schopni chodit rovně, do všeho narážíte, nevejdete se do dveří a vyjít po schodech je pro vás nepřekonatelný úkol. Samozřejmě, že to všechno mají na svědomí záchvaty smíchu. Částečně se překrývá se zeleným hrochem.

Zelený hroch (pro lenost někdy jen Hroch) - nejoblíbenější z hrochů. Vyznačuje se tím, že většinu jeho trvání strávíte na zemi/ pod židlí/ válející se na schodech, když se svíjíte křečovitým smíchem. Časté jsou také projevy náhlého nedostatku kyslíku či točení se okolo vlastní osy. (Stav, když jsou Irith a Polly spolu)

Provozovat - myslet. Z hraničářova učně. Tam totiž na každé "já myslím" odpovídali "to je ale nebezpečná činnost. A protože "provozuji nebezpečnou činnost" je moc dlouhé, tak jsme to musely zkrátit.

Provozkové státy - myšlenkové pochody. Provozkové - viz provozovat a pochody - to jsme musely změnit už z principu.

Státy! - říkáme, když obě v tu chvíli provozujeme na tu samou věc (stává se to velmi často).

Skrelóza - zapomínání (prostě skleróza). Až na to, že jí trpí mladí (Polly, jakožto o osm let starší než Irith, už musí trpět zglerózou, což je jinak úplně to samé).

Hobiti jsou hermelín a Kozk je jako USA - Geniální filozofická myšlenka. Vysvětleno výše.

MMRSsSHBS - Zkratka od Malé milé roztomilé stvoření se slepotou, hluchotou, blbotou a skrelozou. Polly je tím pádem MMRSsSHDZ

Tango - Hrozně vážná věc. Vzniklo z toho, že Irith tancovala tango a smála se při tom, načež ji taneční mistr okřikl, ať se nesměje, že tango je vážná věc. (Hrozně vážná věc zase vznikla z klasického rozhovoru "Nesmějte se, to není legrace!" "Ne, to je vážná věc!")


Postavy:

Elf - od jedné velmi vtipné (pro elfy moc ne) chvíle nosí všichni elfové (snad kromě několika dost natvrdlých) na hlavě nějaké předměty. Původně to sloužilo k zamaskování šedin a sytě růžových melírů, dnes je to spíš proto, že se jim nechce to sundat.

Kozk - Legolas (jednou jsme se bavily o tom jeho divném účesu, najednou jedna z nás řekla, že by tam mohl mít zastrčenou kosu (aby mohl efektivněji zabíjet skřety). Ta druhá samozřejmě slyšela, že by tam mohl mít kozu. Od té doby s sebou Legolas tahá všude stádo koz, které se mu po směnách střídají na hlavě a pletou mu copánky.)

Koza - miláček Kozka. Má mnoho druhů (např. létající koza; koza, co umí plést po tmě; bojová koza…) Jedná se doopravdy o kozu. To rohaté domácí zvířátko. Prosím nepochopte to, jako všichni naši spolužáci, těžce perverzně.

Kořen - Thranduil. Nosí na hlavě kořen (elfská koruna) a odmítá změnit styl. Velmi si potrpí na pravidelnou zálivku a kvůli incidentu z minulosti se nemá rád s Celebornem.

Narwe - Arwen. Nosí na hlavě něco, co vzdáleně připomíná žužu.

Maják (nebo také semafor) - Galadriel. Poté, co si z hlavy sundala svou ampulku s nehasnoucím světlem, dozajista trpěla depresemi. A proto se musela od rána do večera prohlížet ve svém úžasném umyvadle - Galadrielino zrcadlo (prostě takový ten škopek, co tam dotáhla Froda)

Zjev - Elrond. Tady se na něj stačí jen podívat, prostě ty jeho divný uzle na vlasech, které mu lemují obličej, mluví za vše. Mimochodem, jako jediný elf nenosí nic na hlavě. Vzniklo ze Samova deníčku, když jsme nemohly vymyslet, co by mohl nosit na hlavě Elrond a tak jsme napsaly, že to je strašlivý zjev sám o sobě.

Jojo - Haldir (na vznik přezdívky se raději neptejte). Jediný žijící elf, který si dokáže hrát s jojem bez pomoci rukou. Často za ztráty očí všech přihlížejících.

Sragorn - Aragorn (na klávesnici je s a a těsně vedle sebe. A když píšete rychle, tak se někdy stane, že se ukliknete…). Časem se z něj stal maniak trpící stihomamem, jenž lpí na všech svých (ne)možných titulech.

Popelnice - Boromir. Přezdívku dostal podle svého dokonalého štítu (vyprovozováno ještě před zhlédnutím Pár Pařmenů). Pravý a nefalšovaný závislák na kulatém něčem s dírou uprostřed.

Pánev - Sam. Jako jediný je (snad) normální. Tedy až na chorobnou snahu uvařit vše v dosahu.

Modroočko - Frodo. (Moc se nepoužívá, spíš pro zmatení ostatních (a aby měli všichni nějakou přezdívku)). Zakládá si na tom, že vždy přesně ví jaká je část dne.

Gandalf (zatím nemá žádné jiné označení) - Je posedlý lomem světla a jaksi trochu maličko už ho postihuje skleróza.

Půlka za 9, 90,- - Pipin a Smíšek (univerzální označení pro jednoho z nich). Asi by se hodilo vysvětlit, proč zrovna "Půlka za 9,90". Víte, jak se říká "moje drahá polovička" no, na polovičku za 9,90 jsme to prostě změnit musely už jen z principu

Hrabičky (kolotoč) - Pipin (raději po vzniku nepátrejte).

Křivobradka (skluzavka) - Smíšek (má křivou bradu).

Blbec - označení pro Billyho Boyda, Pipina a Irith, ačkoli se to zdá zvláštní, již to nepovažujeme jako nadávku, nýbrž jako poctu.

Dement - označení pro Dominica Monaghana, Smíška a Polly, stejně jako u blbce jde o poctu.

Debil - Obě výše zmíněné postavy dohromady.

Idiot - Stejně jako dement. Nechtějte vědět, jak vzniklo tohle…. vážně nechtějte! (vychází z rozhovoru výše zmíněných herců :-))


Hloupé otázky a odpovědi (aneb co nesnášejí lidé v našem okolí)

Nechtěj vědět! - ač se to na první pohled nezdá, tato odpověď vznikla při čtení Kytice. Nyní se hodí na téměř každou otázku.

Kdybys to byl býval věděl, tak bys to byl nechtěl vědět! - když nepomůže předchozí věta…

Hledej! - Odpověď na zbývající otázky.

Protože bagr! - dost univerzální. Mnohdy rozšířená i jinde. Může se přenést i na různá přirovnání (např. moje oblíbené - je to nápadný/praktický jako bagr na betoně).

Fňuk!- univerzální vyjádření ublíženosti (pro lepší účinek lze použít "fňuk, kník, fňuk!")

Koza - Nakonec se přeneslo i sem. Velice časté "Je to drahý jak koza". Také říkáme "je mi koza". Ve smyslu, že je nám zima.

Díra! - Když se Vás někdo už pošesté zeptá, co jste to vlastně říkali. Vzniklo tak, že se Irith s Polly bavily, jak měl Edvard Kelley useknuté uši, tak jak potom slyšel. Nakonec se usnesly, že proto, že tam ještě pořád měl ty díry. Vzápětí se nás spolužačka, která stála hned vedle nás, zeptala, o čem se bavíme, že to neslyšela. Takže jsme usoudily, že ona tu díru nemá.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 23. srpna 2014 v 15:00 | Reagovat

Docela těžké na pozornost, ale doporučuji všem dočíst to celé :-D  :-D
My jsme zase kvůli "bagru" založili s pár lidmi tzv. jídlobagrismus. Měl i několik základních pravidel:
1/ Buď šťastný.
2/ Jez jídlo alespoň pětkrát denně.
3/ Jednou za život vykonej pouť do McDonaldu. :-D
PS: Nikdo z nás nemá rád hamburgery, ale museli jsme to tam dát čistě z principu...

2 Polly Polly | Web | 23. srpna 2014 v 15:20 | Reagovat

[1]: jídlo pětkrát denně? Není to málo? Aha, je tam napsaný alespoň, tak to jo...
A chudáci ti lidi v McDonaldu, který by nás potkali. Ti by zdrhali jak o život :-D
Koukám, že věci čistě z principu jsou dost rozšířené. Ono totiž vždycky jde o princip :D

3 Irith Irith | Web | 24. srpna 2014 v 10:50 | Reagovat

[1]: A koho sis tedy vybral? Pořád trváš na Kořenovi?

4 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 25. srpna 2014 v 13:45 | Reagovat

[3]: Jop. Ať si na hlavě nosí třeba ředkve, elfí arogance je prostě moje. Pokud ji nehraje někdo, kdo na to nemá. Všichni víme, o kom je řeč.

5 Irith Irith | Web | 25. srpna 2014 v 21:03 | Reagovat

[4]: Uvidíme, jak se k tomu budeš stavět po Samových trablích... Ale předem tě lituji.

6 Šárka Šárka | Web | 25. srpna 2014 v 21:20 | Reagovat

:D :-D Děvčata, tak tento článek tomuto blogu chyběl k dokonalosti. Vy máte prostě skvělou sbírku tzv. memů, takže je hezky udržujte a třeba se něco z toho rozšíří za chvíli po celé republice.

7 Scrat Scrat | E-mail | Web | 27. srpna 2014 v 11:05 | Reagovat

Tak tohle nemá chybu! :D
Tak jsem se nenasmála už dlouho - uvaří vše v dosahu, koza, co plete po tmě :D :D :-D - vy jste fakt čísla, úplně vidím ty nezasvěcený lidi na ulici, co slyší vaše rozhovory :D Ty musí čumět :D

8 Kiwi Kiwi | Web | 28. srpna 2014 v 20:51 | Reagovat

Tohle byl první článek, co jsem u vás četla. Opravdu vtipné a originální :D Navedu sem kamarádky a nějaké slovíčka si dovolíme začít používat taky (samozřejmě s vaším svolením) :-D

9 Irith Irith | Web | 29. srpna 2014 v 7:57 | Reagovat

[8]: Jasně! Armáda hermelínů ;-)

10 Michelle Michelle | E-mail | Web | 28. září 2014 v 15:16 | Reagovat

Holky, tohle je dovršení všeho... Já se snad už ničemu nedivím :-D

11 Andoriana Eamë Andoriana Eamë | E-mail | Web | 6. února 2015 v 20:41 | Reagovat

Jojo.............jojo....jojo .___.
Oh né, to jsem vědět nechtěla.
Ale jinak super, konečně chápu alespoň něco z vašeho slovníku. Nepohybuju se tu dlouho, tak to musím dohnat! :D

12 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 4. května 2015 v 19:31 | Reagovat

Ne ne ne! Uz me prosim nemucte! Smichy padam z postele a to mam zabradli! :D
Dokonaly! Ach boze jak to delate?

13 Estel Estel | 24. září 2018 v 14:05 | Reagovat

Menší problém. Bereme ve škole slova mnohoznačná a kořen má samozřejmě více významů. Takže když se půlku hodiny svíjíte smíchy, potom se vám do sešitu koukne učitelka a jediné co vidí, je u slova KOŘEN Thranduil tak se jí to potom pokuste vysvětlit. A druhou půlku hodiny zíráte na slovo koza a snažíte se nemyslet na Kozka. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama