Srpen 2014

Liebster Blog Award

31. srpna 2014 v 7:02 | Irith, Polly a Delfi |  Liebster Blog Award
Tak nás dostal postrach všech blogerů. A to dokonce dvakrát. Je to naše první zkušenost a už jsme si dovolily takovou nezdvořilost, že jsme daly obě nominace do jednoho článku. My nominovat nikoho nebudeme, nebot se bojíme Jeremiáše do čehokoliv nutit. Takže účast je dobrovolná, ale uděláte nám radost :-)


Putování s Hrochem

29. srpna 2014 v 8:15 | Irith a Polly, psáno z Pollyina pohledu |  Výlety a zájezdy
V rámci záchrany velmi ohroženého druhu hobbit sapiens jsme se s Irith dohodly, že se uprostřed hlavních prázdnin sejdeme (jindy nám to nevyšlo). Musím uznat, že společně strávené odpoledne dopadlo podle představ. Narvaly se nám do toho dvě věci na vyřízení, co nám zadaly naše mamky a my jsme při vždypřítomném lovení kešek bloudily po našem hlavním městě.

Frodo v Čechách - Mírně vyděšený hobit

28. srpna 2014 v 9:28 | Irith |  Postavy
Jak jsem slíbila, dávám sem druhý článek o návštěvě Froda Pytlíka v Čechách. Tentokrát se dozvíte, jak to vlastně celé dopadlo.

Kozk

26. srpna 2014 v 8:21 | Irith a Polly |  Naše písničky - Staré verze
Naše zatím poslední a nejoblíbenější písnička. Složeno na písničku Kozel a no... téma bylo celkem jasné :-) To, že se nám povedla nejvíce usuzujeme podle toho, že si už vůbec nepamatujeme ten původní text. Věřte nebo ne, ale doopravdy nevíme, jak zní originální písnička. Už umíme jen tuhle upravenou :-)

Úplný slovníček našich výplodů choré mysli (provozovny)

22. srpna 2014 v 20:46 | Irith, Polly a Delfi |  Výplody chorých myslí
Stalo se, co se stát muselo. Naše postižení přerostlo tak daleko, že se již nedokážeme dorozumívat normální řečí ani s Vámi, blogery. Proto nás prosím respektujte, my Vám za to pro snadnější komunikaci přinášíme slovníček nejdůležitějších pojmů. Bude průběžně aktualizován. V rámci Vašeho zdraví Vám radíme, abyste se raději nepokoušeli zjistit, jak jsme na taková hloupá slova přišly (pokud to není uvedeno). Navíc přidáváme charakteristiku postav ze společenstva jako ochutnávku "Deníků z PP" a povídky "Samovy trable", které se tu někdy v budoucnu objeví (a aby si Jeremiáš mohl vybrat, za koho se obětuje). A ano, rozhodně nejsme normální :-)
Další čtení je jen na vlastní nebezpečí!


Oblíbené stránky

20. srpna 2014 v 17:38 | Irith, Polly a Delfi |  Blog
Rozhodly jsme se, že, aby nedocházelo k nepříjemným nedorozuměním, uděláme samostatný článek, kde vysvětlíme náš systém oblíbených blogů.

Takže, většina blogerů si tam přidává všechny, kteří mu komentují, a průběžně maže ty, kteří jsou neaktivní nebo komentovat přestali. My to děláme úplně jinak. Ten seznam děláme především pro ostatní blogery, aby věděli, kam se mají podívat. Je nám tedy celkem jedno, jestli je blog aktivní nebo ne, důležité je, aby se zaobíral stejným tématem jako my tzn. Tolkienovým dílem. Zároveň nám nezáleží na tom, jestli nám dotyčný komentuje nebo ne. Důležité je, že na svém blogu zveřejnuje své ff povídky, nebo prostě jen články o Pánu prstenů. Ale tím pádem jsou i blogy, na které chodíme rády, komentujeme tam, ale nemáme je v oblíbených zkrátka z toho důvodu, že se tématikou Pána Prstenů nezabývají. Takže, pokud někdo takový čte tenhle článek a chce se dostat do našich oblíbených blogů, stačí úplně jednoduchá věc, napište povídku nebo článek na téma, které s tím naším souvisí, a my vás s radostí přidáme.

Samozřejmě, je tu i pár diskutabilních blogů. Například Scrat máme v oblíbených proto, že ještě před námi napsala ff hobití povídku. Bohužel se ale její blog evidentně PP dále nezaobírá, takže ji asi budeme muset vymazat. Další takový je Aredhel. Je to elfka. Ale má tak skvělý blog, povídky a vůbec, že jsme ji prostě přidat musely.

Tak snad jsme vám udělaly trošičku jasno, co se našeho systému přidávání do oblíbených týče.

Odvaha

18. srpna 2014 v 14:30 | Irith |  Jednorázové povídky
Moje historicky první drabble. Má přesně sto slov, je to hrozně sentimentální a strašná hovadina. Psala jsem to, když jsem se u dějáku nudila, takže to podle toho také vypadá. Také jsem chtěla napsat alespoň něco na Bilba, protože o něm, chudáčkovi, jsem zatím nenapsala vůbec nic. Tak snad úplně neodsoudíte... Jo a publikuji především proto, že se mi strašně líbí ta poslední věta :-)

P.S. Pro informaci - Irith je právě cca týden na prázdninách. Jen aby jste se na ni nezlobili za to, že Vám nekomentuje články...


Rozcestník - Kapitolové povídky

18. srpna 2014 v 14:29 | Mittalmar |  Kapitolové povídky
Úvod + Navždy + 6 kapitol + Epilog
Povídka - Irith, Navždy - Tani

Úvod + 3 kapitoly
Irith

7 kapitol
Irith

Prolog + 11 kapitol + Epilog
Irith

8 kapitol + Epilog
Irith

17 kapitol + Epilog + Vyškrtnuté scény
Irith

7 kapitol + Epilog
Irith

6 kapitol + Epilog
Delfi

Řekni, kde ty mrkve jsou?

16. srpna 2014 v 17:28 | Irith a Polly |  Naše písničky - Staré verze
Další a zatím poslední z našich upravených písniček. Tentokrát na velmi známou "Řekni kde ty kytky jsou?".
Máme prosbu, kdybyste náhodou měli nějaký tip na písničku, kterou bychom mohli upravit, rozhodně nám napište. Nápady už docházejí. Tedy, máme něco na "Klobouk" až na to, že to asi nepochopíte, jde o náš konkrétní druh humoru, pak máme na "Whisky" něco podobného rázu. Chceme něco vymyslet na "Veličenstvo Kat" (satan zní stejně jako Sauron) a na "Třešně zrály" ( "a já k horám v dáli hnal svý stádo dál" je geniální věta). Ale pak už nic. Tedy, chtěli jsme zkusit i Montgomery na Smíška s Pipem, kdy Pipin najde svého bratrance na Pellenorských polích a má pro něj zpívat toto, ale pak jsme narazili na rým "kde je zbytek tvojí krásy to ví snad už jenom bůh" a rozhodly se, že tohle přece nesmíme chudáčkům hobitkům udělat :-) Takže jakékoliv tipy vítány!

Vykoupení

14. srpna 2014 v 11:29 | Irith |  Jednorázové povídky
Slíbená alternativa k Zrádci. Ale jak jsem četla ty reakce, mám dojem, že to ani není potřeba. Takže jen tak pro klid duše, zvlášť té Pollyiny, kterou jsem Zrádcem doopravdy ranila.
Jak by dopadl Zrádce, kdyby se jen jedna, ne příliš hlavní postava, zachovala trošičku jinak? Začátek je úplně stejný, ale pak se příběh mění.
Končí to tak hořko sladce, ale lépe, než Zrádce. Ehm... jedná scéna vypadá dost... divně, vím. Ale nevím, jak jinak to napsat, pak jsem tam ještě chtěla po jistotu dát Estellu, nebo Diamantu, ale nehodily se mi tam, takže doufám, že to překousnete.
Hezké počtení!
Chtěla jsem ji sem dát celou, ale ten blbý blog odmítl, že je to prý moc dlouhé. Takže jsem, abych nemusela brutálně krátit, smazala celý ten začátek, který je pro obě povídky společný. Když tak si ho dohledejte v Zrádci. Moc se omlouvám, že jsem to musela takhle udělat, ale blog prostě blbne.

Frodo v Čechách!

12. srpna 2014 v 14:42 | Irith |  Postavy
Ač jsem dnes žádný článek zveřejnovat nechtěla, Jeremiášovo přesvědčování a především genialita mojí mamky mě k tomu nakonec přiměly. Takže přináším jednu... dost šokující novinku :-)

Zrádce

11. srpna 2014 v 8:28 | Irith |  Jednorázové povídky
No, stalo se, co se stát muselo. Kdysi jsem četla nějaké anglické povídky, zabývající se tématem co by kdyby, konkrétně, jak je ta scéna na začátku Dvou Věží, jak Stromovous nese Smíška a Pipina lesem a hodí je k nohám Bílého čaroděje, o kterém si všichnmi myslí, že je to Saruman, ale on je to Gandalf. Takže co by se stalo, kdyby to doopravdy Saruman byl. Tuto povídku jsem zadala Clarisse zde - v povídkách na přání. Naštěstí jsem na to zapomněla. No, ale pak jsem se o tom nějak začala s Clarissou bavit a já dostala nápad. Předem se omlouvám, je to velice smutné a velice nelogické :-) Ne, není to brutální, rozhodně ne moc, jen je tam na konci smrt jedné z postav. Je to takový boj mezi tím, co je správné a tím, co je dobré. Ale pak mě napadla i druhá verze. Takže, napíšu druhou povídku, s názvem Vykoupení (Edit: povídka byla napsána, a již je vydaná), která má úplně stejný začátek, ale končí jinak. Je taková hořko-sladká ale oproti téhle je tam mnohem víc toho sladkého.

Upozornění: Nečtěte, pokud máte/nechcete mít deprese. Polly mě potom málem zabila.
Ale třeba se stane zázrak jako s Ranami a tuto povídku moc neodsoudíte. Naděje umírá poslední :-)

Schovka

9. srpna 2014 v 19:48 | Irith |  Jednorázové povídky
Povídka napsaná na toto zadání. Takže vzniklo toto. Ale neříkám, že je poslední. Vzhledem k tomu, že je zadání dost nejednoznačné, možná vzniknou i další. Takže povídka na přání pro Scrat.

Irith ve Skotsku aneb když se hobitomaniak vypraví za hranice - Pán prstenů a Hobit

7. srpna 2014 v 10:52 | Irith |  Tolkienovské postřehy
Poslední část vypravování o mé výpravě do Skotska. Ale tentokrát velice úzce související s Hobitem a Pánem Prstenů. Je to o tom, co jsem ve Skotsku k tomuto tématu objevila. Ale že toho je!

Irith ve Skotsku aneb Když se hobitomaniak vypraví za hranice -Deník 2

4. srpna 2014 v 22:00 | Irith |  Výlety a zájezdy
Druhá číst mého "deníčku". Doufám, že se Vám ta minulá líbila a že se už jen třesete na tuto. Takže vítejte podruhé v zemi, kde se každá hora jmenuje Ben, každé údolí Glen, každé jezerou Loch a každý člověk Mac. Neboli, vítám Vás ve Skotsku!