Další ročník soutěže O Gondorský semenáček! Zapojíte se?

Seznam hobitích povídek

15. července 2014 v 9:00 | My z Mittalmaru, Michell, Clarissa, Jeremiáš, Titany a spousta dalších... |  Středozemské odkazy a úkazy
Protože skutečným účelem tohohle blogu je vrátit do obecného povědomí výraz "hobit" a přimět lidi k tomu, aby začali psát fanfiction povídky na Pána Prstenů (což se nám, doufáme, alespon trochu podařilo), dáváme sem seznam všech povídek, tématicky souvisejících s hobity, které se nám podařilo najít. Budou tu doopravdy všechny povídky, at se nám líbí, nebo ne, takže tu bude i slash a podobně. Jediné omezení je, že přidáváme pouze české povídky. Seznam budeme průběžně aktualizovat s tím, jak budeme nacházet další (pokud byste věděli o nějaké, kterou jsme do seznamu nezařadili, prosím napište nám). Ke každému odkazu jsme připsaly náš osobní názor a krátké shrnutí děje, abyste věděli, co máte čekat. Doufáme, že Vám to pomůže když si budete chtít přečíst něco dalšího, ne z naší tvorby, nebo Vám povídky dodají inspiraci pro Vaší vlastní tvorbu. Článek budeme pravidelně aktualizovat.Nejprve bloggeři, které jsme ke psaní víceméně přiměly my a kteří píšou tak úžasně a hlavně hodně, že vypisovat sem jednotlivě všechny jejich povídky by bylo na hodně dlouho (a hlavně by se to co dva dny aktualizovalo :-)Michell - Irith měla pro jednou štěstí, že přiměla ke psaní ruhle úžasnou blogerku a hobitomaniaka. Její povídky jsou naprosto kouzelné, strašně roztomilé :-) . Především povídky o Smíškovi a Pipinovi, ale někdy i na Froda a Sama.

Clarissa - Zatím pár povídek, ale věříme, že se to brzy rozroste. Jinak jsou její povídky většinou na Avengers, ale hobití se tam najdou také a jsou strašně hezké. Povětšinou drabble, ale naprosto kouzelné drabble.

Jeremiáš - Ten píše asi nejprofesionálněji z nás všech. U jeho povídek rozhodně nečekejte stejný sentiment a roztomilost jako u nás a prvních dvou jmenovaných blogerek, ale o to víc se zasmějete.

Illienel - Bezva hobitka a velice nadaná pisatelka. Roztomiloučké povídky, slabost pro hobity a prostě... dokonalá osůbka.Let me say - Naprosto fantastické, dokonalé povídky. Ano, sice je to slash, ale tak úžasně roztomilý a hlavně "hobitský" že se to musí odpustit. Na genialitu těchto povídek rozhodně nemáme a budeme se muset co činit, než se tomu alespoň přiblížíme. Bohužel autorka už nepíše a je to moc velká škoda, protože tyhle povídky jsou asi to nejlepší, co se dá najít.
Všechny povídky jsou Pipin/Smíšek.
A teď jednotlivé povídky, které jsme tak porůznu našly a které jsou od mnoha různých autorů. Rozděleno podle hlavních postav.Pipin a Smíšek:

Jak šli Pipin a Smíšek poprvé do školy - Roztomilá, nevinná povídečka o tom, jak šli Pipin a Smíšek poprvé do školy (jen trochu nelogická, za a) hobiti do školy nechodili a za b) je Smíšek o osm let starší). Ale rozhodně stojí za to!

Ty, Pipine? - Napůl slash. Drabble bez hlubšího významu, ale je to roztomilé, to se musí uznat (I: to další drabble (Boromir a Faramir) jsem nepochopila. Nebyli to čirou náhodou bratři?)

Čekání na Gandalfa - Pokud jsme to správně pochopily, tak je to parodie na jakousi knihu, nebo snad divadelní hru. Nám to nic neříká.

Skřeti, hobiti a stará kniha - Povídka od Scrat napsaná pro Eamane. Hezká, krátká, osvěžující. Prostě taková oddechovka když se vám nechce brečet nad Dva životy a chcete něco delšího, než drabble.

Mám tě rád, Smíšku - Úžasná, dokonalá, roztomilá a prostě fantastická povídka. Autorka to označuje jako slash, ale podle nás je to všechno, jen ne slash.

Pán Prstenů 4 - Svět musí být vyvážený, takže bohužel ke všem těm úžasným povídkám musí existovat jako protiváha i toto (ta příšernost má ještě další tři díly).

Aragornovo dilema - Něco jako Osudová chyba, ale tentokrát v hlavní roli Aragorn a hobití hlad. Co víc si přát?

Houbařská balada - Geniální aprílové drabble (víceméně něco podobného provedly Irith s Polly Delfi, jenže to bylo s pavoukem).

Koláček - Pipin má hlad… Tak trochu Alenka v říši divů (ale nepochybujeme, že tahle verze by byla lepší).

Soupis - Nic se nemá dát zadarmo… Geniální, hobití, pro zasmání. Prostě drabble k odlehčení.

Krása je relativní - S hobity to sice souvisí jen trochu, ale kvůli tomu Legolasovi jsme to sem musely dát (přečtěte a pochopíte). No… pointa celé věci je, že Legolas je děsně krásnej (ale myslí si to jen on sám :-) )

Jak to bylo dále? - Jak už jsou Smíšek s Pipinem staří, není to ono. Takže jen pokud chcete mít depresi. Ale napsané je to úžasně. Tolkien z toho jen čiší :-)

Opuštění - Další geniální drabble. Ale tohle je opravdu, naprosto geniální.

Krajani v lese - Kapitolová povídka o tom, co se stane, když se mladík jménem Emanuel dostane do Středozemě a potká se s hobity... a když se potom oni s ním ocitnou v našem světě.

Krajová princezna - Velmi vtipná jednorázová povídka o tom, že není moudré používta více kopřivového šamponu, než je doporučené množství.


Frodo a Sam

Hledá se Frodo - Totální magořina, není to vtipné, ani originální. Jen na vlastní nebezpečí.

Přísada - Jak to říct. Ten začátek je dost zmatený. Pak se to trochu vyjasnuje, ale stejně je tam spousta nelogičností. A autorka navíc nepíše tak dobře, aby se to dalo odpustit.

Frodo - Velice hezky napsané drabble. Vlastně je to jen mapa Frodova života, ale rozhodně stojí za to.

Léčivá moc Roklinky - Krátká povídečka, vylíčení Frodova uzdravování v Roklince.

Frodo - Je to blbost, ale geniální. Jeden rým, který nás ale naprosto dostal. PS: Frodo je nějaký oblíbený název :-) .

Na co ten Smíšek myslí?! - Název mluví za vše.Trochu to může připomínat Kapku. Ale jak jsou staří, vážně to není ono…

Oko za oko - Na motivy Jak měl skončit Pán Prstenů. Ale konec fantastický (stejná geniální blbost jako vakohobit (bez urážky, Jeremiáši :-) ). A ta básnička také nemá chybu!

Chybička se vloudila - Tak něco podobného máme v Kozkově tajném deníku… (prostě přesně to, co by se stalo, kdyby Prsten dostala do ruky Irith).

Zahrádka - Roztomilé, hobití a květinové.

Údolí červených karafiátů - Pokračování Zahrádky. Opět moc pěkné, ty květiny tomu dodávají jakousi…hobitskost.

Zeleninové příhody mladých hobitů - Povídka, jejíž hlavní postavy jsou zahradník Samvěd Křepelka a Růža Chaloupková. Dozvíte se v ní, kdo umí nejlepší rajčatový salát v Západní čtvrtce, jak Chaloupkovým shnily hrášky, proč bouřka málam zmařila Samovi šance na svačinu s Růžou a hlavně, jak to všechno nakonec dopadlo, když se Ti dva chtěli vzájemně pozvat na návštěvu.Bilbo

To chce trpělivost - Strašně roztomilé a úsměvné. Hobiti a jídlo… kapitola sama pro sebe.

Kde jsou vidličky? - Geniální. Přesně tohle se stalo Irith v McDonaldu (bylo jí asi šest a nikdy předtím tam nebyla).

Série Bilbo/Thorin: 1/3 Tak příště, půlčíku - Prostě a jednoduše. Když je na fanfiction hobitím nebi něco tak úžasného jako serie Prokletí, logicky se tam musí narvat i něco takového. Toto je první díl triologie Bilbo/Thorin. Je to slash a zvlášt ta poslední povídka dost hnusný slash.

Série Bilbo/Thorin: 2/3 Konečně je můj - Thorin zřejmě umí létat… no… vše co se k tomu dá říct, bylo už řečeno v Tak příště…

Série Bilbo/Thorin: 3/3 Neboj, naučíš se to - Nejhorší z této triologie. Jen na vlastní nebezpečí.

Prázdnota - Sice slash, ale není tak strašný. Jde to. Jen pořád tak úplně nechápeme, co všichni s tím Bilbo/Thorin mají. Nedovedeme si představit nejnepravděpodobnější pár.

Sladké sny - Docela hezké. Opět slash a opět Thorin, ale dá se to přežít. Je to takové… nenásilné, jemné. Nevadí nám tak strašně moc, jako Tak příště a spol.

Smaugish - Prapodivné. Nic jiného se k tomu říct nedá. Crossover (píše se to tak, že ano?) Hobita a Sherlocka. Celý vtip spočívá v tom, že Martin Freeman hrál Watsona i Bilba a Benedict Cumberbatch zase Šmaka i Sherlocka.

Ten jeden ptačí práskač - Prostě autorka posedlá slash Bilbo/Thorin, která navíc miluje Kiliho. Ale jo, dá se to. Lepší než ta její předchozí díla (Tak příště a spol. )

Pod vlivem dračího kouzla - Jak to také mohlo skončit. Sympatické drabble.

Hobití drabble - sympatické drabble, kde není vše takové, jaké se zdá být

Drabble - Odkaz, kde můžete najít všechy drabble na téma Hobita. povětšinou o Bilbovi. Protože vypisovat je sem by bylo dost dlouhé, dáváme sem celý odkaz.

I passed - Milá jednorázová povídka o tom, jak malému Bilbovi začal letní prázdniny...Lobelie Pytlíková ze Sáčkova

Povinnost - Moc hezké. Drabble, které vlastně omlouvá Lobeliino počínání (a odteď jsme přesvědčené, že to tak bylo!).Perlička na závěr

Forever lost - Za tohle si bere plnou odpovědnost Irith, takže prosím nadávejte jí. I: Ano, tahle povídka porušuje to, co jsme psaly na začátku, ale já ji prostě musím zmínit. Dobrá, je anglicky a je to lehký slash, ale mě prostě naprosto okouzlila (a to jsem ji četla přeloženou google překladačem). I přes svou averzi k angličtině a ke slashi jsem se do této povídky naprosto zamilovala. Hrozně se mi líbí. Ukamenujte mě. Polly ani Delfi ji nečetly, takže za ní beru veškerou zodpovědnost já (Polly si na ní po půl roce ještě pořád nenašla čas a Delfi jsem se to zatím dát neodvážila). Ještě dodám, je to kapitolovka a Pipin/Smíšek.
Děkujeme všem autorům za jejich tvorbu, která nám umožnila ukázat ostatním že PP fanfikce ještě žije! Zvláštní poděkování patří prvním třem zmíněným autorům, tedy Michell, Clarisse a Jeremiášovi, jednak za to, že pravidelně chodí na náš blog, píšou nám komentáře a čtou naše výplody chorých myslí a především za to, že se jako první odvážní vrhli do znovuoobrození Tolkienova kultu fanfiction a nadšeně píší své úžasné povídky.
A na konec sem dáme ještě seznam všech našich povídek. Některé jsou publikované, jiné ještě ne.... at víte, na co se máte těšit.


Drabble


Odvaha - Bilbo sbírá odvahu...k čemu?

Princip - Smíšek trochu provozuje a moralizuje...

Temný Pán - nečekaná zápletka s ještě překvapivějším hlavním hrdinouJednorázovky

Osudová chyba - Co se stane, když Faramir, kapitán Gondoru, udělá osudovou chybu?

Hobití lekce - Pipin chce po Smíškovi, aby ho naučil líbat. Smíšek se do toho moc nehrne, ale pak se do toho připlete Estella a ukáže se, že Smíšek není tak neomylný a úžasný, jak si o něm Pipin myslel.

Rány, které se nikdy nezahojí -Smíšek zemře a Pipin se s tím nedokáže vyrovnat, protože to byl jeho nejlepší kamarád.

Kapka světla - Něco jako Rány... no, přečtěte a uvidíte

Sám - Podobné jako Rány, ale s dobrým koncem.

Zrádce - Co by se stalo, kdyby ve Dvou věžích tím, ke komu Stromovous donese Smíška s Pipinem, nebyl Gandalf, ale Saruman? Boj mezi tím, co je správné a tím, co je dobré...Velmi silné, emotivní a smutné.

Vykoupení - Alternativní povídka ke Zrádci. C by se stalo, kdyby se jedna z postav zachovala trochu jinak? Začátek povídky je stejný jako u Zrádce, konec není tak tragický jako u Zrádce, přesto je takový hořkosladký.

Epidemie - Co se stane, když si členové Společenstva vymění role? Povídka je psaná ve stylu Samových trablí na přání pro Jeremiáše.

O blázinci, melírech a střepech - Jak to vypadá, když se Pipin nudí a tak začne spolu se Smíškem vyprovozovávat příběh o hobitech, elfech a jiných blbostech. Doslovný přepis hobití konverzace.

(Ne)Přátelé - "Nikomu nevěř, Frodo. Nikdy nevíš, koho Prsten ovládnul a kdo je tvůj nepřítel. Nevěř nikomu." Povídka má nahrávku.

Až odejdeme... - Kam odcházejí hobiti po smrti? A co ostatní rasy? Bilbo ve svých posledních chvílích rozmlouvá s Frodem a Gandlafem.

Nenápadní - Vtipná silvestrovská povídka o tom, jak Společenstvo na jejich cestě do Mordoru zastihne konec roku.

Sláva stromu - Co by se stalo, kdyby hobity od Dědka Vrbáka nevysvobodil Tom Bombadil?

Prvosenka - Protestvalentýnská povídka o jedné prohrané sázce a jejích nečekaných následcích.

Mírně nevydařený apríl - Veselá povídka o tom, jak si Smíšek s Pipem snaží navzájem oplatit aprílové žerty...

Velikonoce - Veselá povídka o tom, jak můžou vypadat Velikonoce Smíška, Pipna, Estelly a Diamanty.

Aurewen - Povídka ve stylu Samových trablí, kde jsou hlavními hrdinkami neobvykle Galadriel a elfka Aurewen.

Blonďatý překupník - Vtipná povídka s hobity, Kozkem a jeho stádem v hlavních rolích.

Svět potřebuje padouchy - Provozování nad posláním a osudem Sarumana. Povídka napsaná k uctění památky zesnulého sira Christophera Lee.

Schovka - Pipin se nudí a chce si hrát. Smíšek se mu snaží schovat.

Neštěstí - Proč má Frodo hrůzu z lodí?

Otázka - Psáno v rámci naší sázky s Clarissou. Proč jsou hobiti hobiti? Povídka má nahrávku.

Pohádka na dobrou noc - Stejné téma, jiné zpracování. Povídka má nahrávku.

Samovy trable - To samé v bledě modrým. Ale možná ještě ulítlejší a vtipnější. Úzce souvisí s deníčkem

Pohádka o půlčících - Mírně hororová dušičková pohádka. Více smutná, než drasitcká. Eomer potkává tři pronásledovatele a diví se, proč se ženou mílemi opuštěné krajiny. Dokud mu Gimli neřekne, koho vlastně pronásledují a koho se snaží zachránit. Eomer vzpomíná...

Tanec mezi kapkami deště - Vtipná konverzační povídka, jiskřící humorem, kde nechybí ani řádná dávka romantiky. Příběh, nesoucí se trochu v duchu povídek Láska voní Levandulí a Vyděděná, ale nenavazující ani na jednu z nich. Hlavními hrdiny jsou Pipin s Diamantou.

Velký, široký a bystrozraký - Pollyina nesmírně vtipná povídka, v níž si dělá legraci ze všeho a ze všech. Syn tpasličího krále se vydává na výpravu za záchranou své evěsty, kterou z neznáých důvodů unesl Bílý čaroděj. Cestou se k jeho hrdinské misi připojí podivná směsice nám známých blbostí a společně se snaží dosáhnotu cíle. Povídka má nahrávku.

Zrcadlo - První a poslední slashová povídka z dílny Irith. Párování je Smíšek/Pipin.


Kapitolovky


Statečné (a maličké) srdce - Alternativní konec hobita. Pozor! Zlý Legolas :-)

Nildanya - O tom, jak se Pipin se Smíškem skamarádili. A že jim to trvalo!

Láska voní levandulí - Jak se Pipin dal dohromady s Diamantou. Těžká romantika.

Láska chutná po jablkách - Když se Peregrin Bral žení... ne tak romantické, ale vtipnější.

Vyděděná - Dramatická povídka o tom, proč se o manželce Smíška Brandoráda, Estelle Bulvové, vůbec nic neví a její jméno hobiti v rodokmenech vynechávají.

Otrok Prstenu - Alternetivní konec Pána prstenů. Co se stane, když Prsten dostane do ruky Pipin, který je jím ovládnutý?

Tajné deníky - No, zatím máme Kozka a píšeme Aragorna a jak to tak vidíme, tak nám to bude celkem trvat.

Změna plánu - Oddechová záležitost, začínající ve chvíli, kdy hobiti jedou se sedlákem Červíkem k Hůreckému přívozu.
Výplod choré mysli. Souvisí s Kozkem a podobně, takže zveřejníme až, když sem dáme i Kozkův tajný deníček a slovník našich pojmů (např. musíte vědět, co je to Zelený hroch) 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eamane Eamane | Web | 16. července 2014 v 17:28 | Reagovat

Super, že jste tu něco takového dali :) ... Určitě se zavítám kouknout i jinam, je škoda, že ff na Pána Prstenů moc lidí nepíše.

2 Clarissa Clarissa | Web | 18. července 2014 v 16:26 | Reagovat

Sentiment a roztomilost? Hrome! Já vždycky svoje povídky považovala spíš za satiru. :D
Ale jste zlatíčka. :3

A když už jsem u toho, Irith, Polly, mrkly jste se na ty Avengers?

3 Michelle Michelle | E-mail | Web | 19. července 2014 v 15:33 | Reagovat

Kouzelné? Roztomilé? Holky, vy překvapujete čím dál tím víc :-D
(Jinak pardon za minimální aktivitu - užívání si léta - však víte ;) )

4 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 27. července 2014 v 19:14 | Reagovat

Mám co číst ještě na hodně dlouho. Jsem dojat, že už mě považujete za starého mazáka, ale pro vakoglumy holt slabost. 8-)

5 Irith Irith | Web | 27. července 2014 v 19:26 | Reagovat

[1]: Alespon můžeš řady nás, průkopníků, trochu rozšířit :-)

[2]: Jé díky! Většina lidí nás ale přirovnává k debilům :-)

[3]: Jak překvapujeme, vždyt je to pravda! Všechny Tvoje povídky jsou takové!

[4]: Zaprvé jsi z nás všech nejstarší a zadruhé máš blog nejdéle ( náš, Michellin a Clarissin vznikl přibližně ve stejné době). A bacha, většina těch povídek je fakt na vlastní nebezpečí!!!

6 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 28. července 2014 v 10:34 | Reagovat

[5]: Já se považuji za relativně psychicky odolného... :-)

7 Irith Irith | Web | 28. července 2014 v 16:11 | Reagovat

[6]: No, já nedočetla ani Pán Prstenů 4 a ani tu perverzní serii a to jsem kdysi ze zoufalství něco podobného dost četla. No, hodně štěstí. Jo a jak jsem tak procházela Tvým blogem, klidně se vsadím, že nepřekousneš to Let me say a podobné :-)

8 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 28. července 2014 v 16:13 | Reagovat

[7]: Jdu na to ;-)

9 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 28. července 2014 v 16:17 | Reagovat

[8]: Zvládl jsem to. Myslím, že bez následků. :-)

10 Irith Irith | Web | 28. července 2014 v 16:47 | Reagovat

[9]: A co přesně jsi zvládl. Let me say? Tu perverzní serii? PP4?

11 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 28. července 2014 v 16:48 | Reagovat

Let me say... jeden díl zatím. No a ještě PP4, včera :-)

12 Irith Irith | Web | 28. července 2014 v 16:55 | Reagovat

[11]: Nechceš přejít sem http://miniaplikace.blueboard.cz/chatboard-ontario.php?id=294273 ? Alespon tě budu moct důkladně vyzpovídat, aniž bych co půl minuty musela kontrolovat vlastní článek :-)

13 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 29. srpna 2014 v 10:42 | Reagovat

No, odkaz na můj blog už nefunguje. Přesunul jsem rubriku :-D

14 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 1. října 2014 v 19:47 | Reagovat

To je vážně dobrý nápad. Musím si to všechno (možná až na ty divné slashe) přečíst!

15 Clarissa Clarissa | Web | 5. listopadu 2014 v 20:20 | Reagovat

Našla jsem Hobití drabble. :-D

inkideas.blog.cz/1411/hobiti-drabble

16 Illienel Illienel | E-mail | Web | 12. května 2015 v 22:39 | Reagovat

Tak jsem zkoumala tu Přísadu a po prozkoumání více kusů tvorby autorky jsem vyprovozovala, že se jedná o kapitolovku, jejíž název není nikde zveřejněn, ale kde je Přísada několikátou částí (cca 4. - 6.?). V povídce jde o to, že se prolínají reálný svět hlavní hrdinky se světem Středozemě III. věku , je tam nějaký průchod mezi oběma světy, autrka s epárkrát dostane do Středozemě, za svým milovaným Thranduilem a oblíbeným Legolasem (zapomeň, že jsme to napsala, to vyplývá ze slov autorky! :D) a Ti se potom ocitnou i v jejím (našem) světě, odkud pomocí čehosi (té Přísady v dané kapitole) přenesou hrdinku a její rodinu do Lesní říše, aby tam s nimi žili, podle všeho se snad Thranduil zamiloval do té lidské postavy a chce, aby tam s ním žila jako jeho partnerka nebo co. Takže asi tak, co jsem z toho pochopila, celé to číst nebudu. :D
Jinak velmi oceňuji práci, kterou jste si daly s nashromážděním těchto povídek a drabblat, i s jejich čtením a shrnutím/hodnocením a těším s,e že tu bude stále se rozšiřující sbírka, do které budou přibývat stále hodnotnější a čitelnější literární počiny. :-) (Již nyní zde samozřejmě převažují kvalitní díla, což je skvělé! A blogy prvních tří zmíněných + váš Mittalmar to jistí. :-) )
Mohla bych trochu (dobře, hodně) drze požádat o přidání i mé malé povídečky do seznamu? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama