Další ročník soutěže O Gondorský semenáček! Zapojíte se?

10 days character challenge - Postava která prošla největším vývojem

28. června 2014 v 10:50 | Delfi, Polly, Irith |  10 Days Charakter Challenge
Už jsme za půlkou pomalu míříme do finále. V dnešním díle tu budou tři pánové, z čehož dva hobiti. Samozřejmě Bilbo Pytlík, kterého prostě nejde opomenout, Peregrin Bral, jehož si k údivu všech vybrala Polly a Chester Rawls z neznámé serie Podzemí (mimochodem, vřele doporučujeme, i když poslední dvě knížky jsou dost slabé).

Irith
- Jen pokud jste to nečetli, protože je to hodně neznámá serie, prosím, nečtěte tento článek, je plný spoilerů.
Takže, vybrala jsem si Chestera, protože jeho osobnost prošla tak dramatickými změnami, že to snad ani víc nejde. Nejdřív to byl tlustý, bojácný kluk s vyrážkou, i když velice věrný. Pak se z něj stal zlomený vězen, který Willa prakticky nenávidí. Potom se jako mávnutím kouzelného proutku změnil opět ve věrného kamaráda a odvážného bojovníka. Mezitím se několikrát ukázal jako nesnáším-mladší-bratry a proč-ten-debil-furt-kecá-o-nějakých-blbostech-co-mě-nezajímají, načež se znovu změnil v hodného synka, když se setkal se svými rodiči. Jo, zapomněla jsem dodat, že se ještě mezitím přibližně třikrát zamiloval a jednou málem zbláznil, když ho držela Marta. Potom se zase stal bojovníkem, aby se nakonec pomátl ze smrti svých rodičů a stal se nebezpečným šílencem. Ke konci se ještě ukáže jako manipulátor a úplně nakonec jako mrtvola. Není toho trochu moc? No, prostě prodělal kompletní změnu osobnosti asi tak pětkrát.
Mimochodem, moc mě potěšil Pollyin výběr :-) a souhlasím s Delfi.
Polly
- Stejně jako Delfi, i já jsem vybrala hobita. Za mě je to zaručeně Pipin. Na začátku je to takové malé hyperaktivní dítě, které se do všeho motá a všechno pokazí. Ale během trilogie si uvědomí, jak závažné by mohly být následky dalších jeho legrácek a tak nějak dospěje. Ale je dobře, že potom v Kraji se Smíškem blbnou dál.
Delfi
- Samozřejmě že Bilbo Pytlík. Na začátku to byl usedlý hobit, pro kterého bylo dobrodružství dojít si pro džbánek piva ve dvě v noci. Na konci knihy statečný a ostřílený bojovník, který dokázal přemoct obří pavouky, uprchnout lesním elfům s dvanácti nemotornými trpaslíky a ještě k tomu ošálit draka. Neuvěřitelné. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 29. června 2014 v 18:14 | Reagovat

Oba hobity samozřejmě znám, ale nejdelší odstavec od Irith jsem si přečíst nemohl, protože na Podzemí se chystám snad už tři roky :-D

2 Irith Irith | Web | 29. června 2014 v 19:14 | Reagovat

[1]: Je to vážně super serie, tobě se asi bude líbit, i když mě se zvlášt v posledních třech knihách chtělo občas zvracet (pozn. a ten konec je vážně divný, strašně to zvorali)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama